Ubezpieczenie na życie – czy warto w nie zainwestować

Ubezpieczenie na życie to forma wsparcia najbliższych w razie nieszczęśliwych wypadków, niezdolności do pracy bądź śmierci. Jak w praktyce działają polisy i kto otrzyma pieniądze? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć.

  1. Ubezpieczenie na życie – co warto wiedzieć
  2. Jak załatwić ubezpieczenie online
  3. Ubezpieczenie w przypadku zachorowania na raka

Ubezpieczenie na życie – co warto wiedzieć

Pierwsze ubezpieczenia pojawiły się już w starożytności. Oczywiście od tego czasu sporo zmieniło się, powstały specjalne organizacje sprzedające polisy. Statystyki pokazują również, że coraz więcej osób decyduje się na wykupienie polisy. Ubezpieczenie na życie ma za zadanie zabezpieczyć najbliższych w razie naszej choroby, niezdolności do pracy bądź śmierci. Pieniądze, jakie wpłacamy na wybrane przez nas ubezpieczenie, otrzymują osoby, które wymieniliśmy w formularzach zgłoszeniowych. Nazywa się je osobami uposażonymi. Decydując się na polisę, wybieramy także sumę, jaka ma być wypłacona po śmierci. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek ustalić zasady przyznawania ubezpieczeń. Są to tak zwane ogólne warunku ubezpieczenia, czyli w skrócie OWU. Przed podpisaniem umowy trzeba zapoznać się z regulaminem danej organizacji. Jeśli chcemy mieć na życie ubezpieczenie, to na początku warto zapoznać się z ofertami różnych placówek.

Jak załatwić ubezpieczenie online

Powszechny dostęp do internetu znacznie przyśpiesza załatwianie najróżniejszych formalności. Tak też jest w przypadku polis. Ubezpieczenie online to obecnie częsta praktyka stosowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie dziecka bądź ubezpieczenie turystyczne – o wszystko można dopytać konsultanta. Wystarczy wejść na stronę wypełnić formularz kontaktowy, w którym podaje się imię, nazwisko oraz numer telefonu. Oddzwoni do nas przedstawiciel, który dokładnie wypyta się, jaka polisa nas interesuje. Pozwoli to na przygotowanie oferty idealnie dobranej do naszych potrzeb. 

Ubezpieczenie w przypadku zachorowania na raka

Choroby nowotworowe to obecnie jedna z głównych przyczyn śmierci ludzi na całym świecie. Coraz bardziej zanieczyszczona żywność i środowisko sprawiają, że nawet młodzi ludzie umierają na raka. Dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają swoim klientom ubezpieczenie w przypadku zachorowania na raka. Polisy najczęściej zawierają w pakiecie etap pre-diagnozy, dzięki której klienci mają dostęp do szybkich konsultacji z lekarzem onkologiem. Walka z chorobą nowotworową często wymaga dużych nakładów finansowych, na przykład na badania przesiewowe i genetyczne. Dlatego często 100% sumy ubezpieczenia otrzymujesz od razu po diagnozie. 

undefined

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *