Time for tea – herbaciarnia

Jedna z sieci franczyzowych działa w tej branży od połowy lat 90 ? tych. Obecnie liczy 35 samych sklepów franczyzowych, funkcjonujących w największych aglomeracjach Polski. Dodatkowo prosperuje około 60 samodzielnych stanowisk na terenie całego kraju oraz prawie 100 punktów w samych Czechach. Sieć nastawiona jest aktualnie na otwieranie dużych sklepów, które będą zlokalizowane w centrach handlowych.
Herbaciarnie mają w sprzedaży wysokogatunkowe herbaty, kawy z najodleglejszych zakątków świata. Można także zakupić najróżniejsze akcesoria do przechowywania oraz zaparzania. Managerowie kreatywni planują cały czas wdrażanie nowych produktów, niespotykanych smaków, aby uatrakcyjnić ofertę sprzedażową.
Franczyza tej sieci opiera się na dwóch modelach. Pierwszy to stoisko firmowe, funkcjonujące poza centrum handlowym. Koszt inwestycji 10 ? 20 tys. zł. Drugi to sklep, który jest projektowany według zaleceń sieci. Potrzebny kapitał to 50 ? 100 tys. zł. Przyszły franczyzobiorca powinien mieć swój lokal. Umowa przystąpienia do grupy handlowej wymaga stałego zaopatrywania się w produkty bezpośrednio od franczyzodawcy. Jednocześnie sieć pomaga przystosować lokal do obowiązujących wymagań oraz zajmuje się działaniami marketingowymi.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • biznes plan herbaciarni
  • biznes plan herbaciarnia

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *