Rysowanie komiksów – artystystyczna wizja

Rynek wydawniczy w Polsce zmienia się, szczególnie pod względem branży komiksów. Ostatnie trzy lata działalności wydawnictw wywindowały nasz kraj na równi z Hiszpanią i Portugalią. Jest to dobry omen, jeśli chodzi o rysowników. Jest zapotrzebowanie, popyt rośnie i mają stałą pracę oraz zlecenia. Wynika to zapewne z zainteresowań ludzi i ich pasji. Obecnie komiksy kupują nie tylko młodzi ludzie, ale także pokolenie 30, 40 ? latków. W czasach ich młodości mieli ograniczony dostęp do wielu publikacji. Teraz nie ma żadnych ograniczeń, stać ich na zakup nawet drogich wydań. Dlatego tak szybko rośnie sprzedaż komiksów.
Polscy rysownicy komiksów mają wiele możliwości zarobienia. Dotyczy to przede wszystkim współpracy z agencjami reklamowymi,wydawnictwami, galeriami oraz pracą nad własnymi koncepcjami. Będąc dobrym grafikiem nie sposób się nudzić. Zleceń nie brakuje. Czasami rysownicy pracują nad kilkoma niezależnymi projektami, często po kilkanaście godzin dziennie. Dopracowywanie szczegółów jest czasochłonne.
Zarobki są uzależnione od projektu, tematu, zdolności samych grafików. Podstawą jest posiadanie talentu. Bez niego trudno jest zaistnieć w tej branży. Dla niektórych jest to sztuka, grafika, ilustracja, a także sens życia. Dochody z projektów nad samymi komiksami mogą być na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest to uwarunkowane tym, iż grafik pełni rolę wieloosobowej instytucji. Na to składa się praca reżysera, wizażysty, scenografa, dopracowywanie wszelkich detali. Następnie mogą być zyski z kampanii reklamowych, tworzenia banerów, posterów, billboardów itp.
Komiks cały czas się rozwija i ewoluuje. Jest to widoczne w mediach, gadżetach elektronicznych. Dostępne są już aplikacje rysunkowe na telefony komórkowe. Branża tego rodzaju grafiki coraz częściej łączy się z innymi działami rozrywki m.in. grami, filmami, animacjami, figurkami związanymi z danym rodzajem komiksu. Tworzy się w ten sposób dla klientów, a jednocześnie podąża za współczesnymi trendami.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • praca związana z rysowaniem
  • rysowanie komiksów praca

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *