Poszukiwacze skarbów – wykrywacz metali

Ludzie dość często rekreacyjnie szukają ciekawych rzeczy pod ziemią przy pomocy wykrywacza metalu. Najczęściej można ich spotkać na plażach nadmorskich. Piaszczysty brzeg morza kryje wiele tajemnic i pozostałości po turystach. Zapaleńcy szukają także na terenie starych bunkrów wojskowych, miejscach gdzie dawniej toczyły się bitwy, polach oraz lasach. Używają do penetracji terenu także saperki i kilofa. Ten sprzęt pomaga im wydobyć ciekawe znaleziska spod ziemi. Większość ludzie traktuje tą pasję jako hobby i możliwość wypoczynku. Nawet nie trzeba daleko wyjeżdżać twierdzą pasjonaci. W obrębie własnego miejsca zamieszkania także można się świetnie bawić. Wyprawy są traktowane profesjonalnie przez poszukiwaczy. Znalezienie nawet małych przedmiotów, buteleczek, monet sprawia radość zapaleńcom. Niektórzy współpracują z muzeami historycznymi. W ten sposób mogą oddawać znalezione przedmioty i przyczynić się do wzbogacenia zbiorów instytucji publicznej. Niektórzy pasjonaci pracują sami inni z kolei wolą penetrować teren z innymi. Wszystko uzależniona jest od ludzi. To środowisko jest niszowe, dlatego większość członków się zna. Dodatkowo wymieniają się informacjami oraz korzystają z forów internetowych. Ułatwia to kontakty między nimi.
Hobby to jest przeznaczone praktycznie dla każdego. Nie jest wymagane specjalne zezwolenie, aby posiadać wykrywacz metalu. Zakup sprzętu to wydatek około 200 ? 300 zł. Oczywiście są także urządzenia znacznie droższe od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko jest uzależnione od kapitału jakim dysponujemy oraz czego zamierzamy szukać. Dobrej jakości sprzęt można kupić poprzez internet. Z reguły ma podobny zasięg działania. Wiele zależy od ułożenia danego przedmiotu w ziemi, jego wielkości, rodzaju samej gleby. Wykrywacze obecnie wskazują metal od 30 do 50 cm głębokości. Zdarza się, że niektóre mają funkcję określania co konkretnie znajduje się pod powierzchnią ziemi.
Do poszukiwań najlepiej nadaje się ziemia sucha i miękka. Jest to okres od wiosny do jesieni. Podczas zimy dokonuje się przygotowań. Przede wszystkim należy określić sobie teren do penetracji, mapy określonych miejsc, listę ciekawych obiektów oraz podstawowy sprzęt. Wiele miejsc naszych poszukiwań wymaga zgody właścicieli gruntu lub konserwatora zabytków. Miejsca zabytkowe takie jak cmentarze, wykopaliska archeologiczne wymagają odpowiednich pozwoleń. W pierwszej kolejności najlepiej się zorientować w tej kwestii, aby potem nie mieć problemów z prawem.

5/5 - (1 vote)


Czytelnicy szukali również:

  • MAPA SZUKAC\Z
  • co można znaleźć w ziemi

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *