Sprzątanie mieszkań, domów oraz biur

Usługi firm sprzątających są coraz popularniejsze także w Polsce. Ludzie stają się bardzo wygodni pod względem dbania o czystość w pomieszczeniach. Mając pieniądze, można zatrudnić osoby trzecie i mieć więcej czasu dla siebie. Tak myślą współczesne społeczeństwa. Sprzątnie jest traktowane jako forma biznesu. Dla niektórych staje się możliwością dorobienia do niewielkiej pensji lub opłacenia czesnego za semestr na uczelni. Inni z kolei są przekonani, że to dobry sposób na przeżycie w Polsce. Jest to opinia dość często imigrantów zza wschodniej granicy. Zdarzają się także przypadki wśród Polaków, że jednoosobowe firmy przekształcają się w dochodowy rodzinny interes. Czasami swoim zasięgiem obejmujący kilka miast. Wszystko uzależnione jest istniejącej koniunktury oraz odpowiedniej reklamy. Na rynku funkcjonuje wiele firm sprzątających różnego typu pomieszczenia. Znalezienie niszy w tym sektorze, także może ułatwić odniesienie sukcesu. Jedną z opcji jest czyszczenie okien w biurowcach. Praca przede wszystkim na wysokościach z użyciem odpowiedniego sprzętu alpinistycznego, koszy oraz zewnętrznych wind. Nie należy to zajęcie do najbezpieczniejszych, ale jest dochodowe. Z kolei jeśli chcemy sprzątać tylko biura lub domy to wystarczy nam auto oraz środki do czyszczenia. W pierwszych dwóch latach naszej działalności (przy założeniu, że jest ona pierwsza dla nas) jest obniżona stawka ZUS. W ten sposób obniża się koszty, które są bardzo istotne. Poprzez marketing szeptany można wyrobić sobie dobrą opinię wśród ludzi. Po pewnym czasie istnieje możliwość sprzątania także dla stałych klientów.
Niektórzy właściciele firm sprzątających twierdzą, że zyski osiąga się poprzez sprzedaż usług dla klientów małych oraz dużych powierzchni. Dość często zdarza się, że pomieszczenia do 100 m? czyszczone są tylko przez małe firmy. Wynika to z tego, iż większe przedsiębiorstwa nie chcą się angażować w niewielkie projekty. I tutaj jest nisza dla firm kilkuosobowych, które mogą w łatwy sposób pozyskać nowych, a czasami stałych klientów. Dla nowych przedsiębiorców jest to wyzwanie. Z uwagi na dużą konkurencję w większych aglomeracjach zyski początkowe mogę być bardzo różne. Wszystko uzależnione jest od zamówień. W opinii firm, które już działają na rynku optymalne zyski można już uzyskać w ciągu pół roku działalności. Jest to optymistyczne stwierdzenie dla nowych firm. Stawki za sprzątanie są uzależnione od miasta, powierzchni, oczekiwań oraz często są negocjowane bezpośrednio z klientem. Za metr kwadratowy powierzchni jest 5 zł i wyżej, czasami stawki przeliczane są na godziny 28 zł i wyżej.
Ludziom coraz częściej brakuje czasu na sprzątanie nawet swoich mieszkań. Późne powroty z pracy do domu, duże powierzchnie apartamentów, rozbudowane domy jednorodzinne. To wszystko sprawia, że firmy sprzątające powinny znaleźć klientów na swoje usługi. Społeczeństwa się starzeją, czasami nie są w stanie dbać o porządek. W związku z czym wynajmują profesjonalistów z odpowiednimi narzędziami oraz środkami do czyszczenia. Kolejnym istotnym klientem są firmy i ich biura, sklepy w galeriach handlowych. Ogromne powierzchnie o które praktycznie codziennie powinno się dbać.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • biznes plan sprzątanie
  • biznes plan usługi sprzątające

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *