Bar szybkiej obsługi – turecki kebab
Jedzenie w każdej kulturze jest podstawą egzystencji. Nadal trzeba spożywać posiłki mniej lub bardziej przetworzone. Przez wieki nastąpiła zmiana formy podawania jedzenia, ich rodzaj oraz wartości odżywcze. Ludzie lubią konsumować, jest to przyjemność dla ciała i podniebienia. Obecnie w Polsce dostępne są różne kuchnie świata, nie tylko rodzima jak w czasach PRL, ale orientalne, śródziemnomorskie i wiele innych.
Przed laty był boom na jedzenie typowo amerykańskie, bułki z parówką, hamburgery, frytki. Teraz nadszedł czas dla tureckiego kebaba. Kuchnia arabska dotarła do Polski z Niemiec. To właśnie tam Turcy masowo emigrowali i zapoczątkowali swój przysmak Europejczykom.
Podstawą prowadzenia szybkiego baru jest właściwa lokalizacja. Najlepiej wybierać miejsca często odwiedzane przez ludzi, główne ulice, dzielnice mieszkalne, przy akademikach, biurowcach w galeriach handlowych. Wszędzie są ludzie, którzy lubią kuchnię turecką. Pomieszczenie przeznaczone na lokal musi spełniać określone normy zgodne z przepisami prawa. Należy podzielić bar na część socjalną i gastronomiczną. Wskazana jest odpowiednia wentylacja, aranżacja wnętrza z przeznaczeniem dla klientów. Następnie zakup grilla do przyrządzania zarówno mięsa drobiowego i wieprzowego. Gotowe mięso najlepiej kroi się elektrycznym nożem. Do wyposażenie lokalu należy także zakupić lodówkę, zamrażarkę, a czasami ladę chłodniczą do sałatek i przekąsek. Lokal powinien się rozwijać i oferować klientom wiele możliwości m.in. dowóz jedzenia, menu dla wegetarian, urozmaicone dodatki, sprzedaż orientalnych przypraw, produktów spożywczych. To tylko niektóre z propozycji.
Bar szybkiej obsługi jest sposobem na uzyskanie szybkiego zwrotu zainwestowanego kapitału. Podstawą jest lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja.
Przykładowe koszty inwestycji:
- zakup stoiska wolnostojącego: 46 tys. zł
- profesjonalny grill: 9 tys. zł
- nóż elektryczny: 1,1 tys. zł
- lodówka: 620 zł
- mikrofalówka: 280 zł
- naczynia jednorazowe, krzesła, stoliki: 18 tys. zł
Suma: 75 tys. zł
Miesięczne koszty:
- czynsz: 1,8tys. Zł
- produkty: 6,2 tys. zł
- wynagrodzenie pracowników: 2 tys. zł
Suma: 10 tys. zł
Przychody:
55 x 9 zł x 30 dni: 14,8 tys. zł
Dochód: 4,8 tys. zł
Czytelnicy szukali również:
- biznes plan kebab
- kebab biznes plan
- biznes plan kebab przykład
- projekty barów