Skup runa leśnego
Czerpanie korzyści finansowych z darów natury jest interesem sezonowym. Przeznaczonym dla każdego, kto ma niedaleko las i ducha przedsiębiorczości. Na rynku polskim działają także firmy zajmujące się skupem przez cały rok. Zaawansowane technologie pozwalają na produkowanie wyrobów wysokiej jakości. Dodatkowo zakłady przemysłowe wyposażone są w specjalne chłodnie, zapewniające gwarancję mrożonym produktom. Wszystko uzależnione jest od ludzi, urodzaju runa leśnego i klientów. Najbardziej popularne owoce leśne to grzyby, poziomki, jagody, maliny, borówki, żurawiny. Niektóre punkty przyjmują także owoce hodowlane porzeczki, truskawki, agrest, rabarbar oraz trufle.
W branży istnieją dwa rodzaje handlu. Jednym z nich jest posiadanie własnego punktu skupu. Jest on przeznaczony dla większych firm, które dysponują dużą flotą aut oraz mają wypracowany system rozliczeń. Drugi sposób to skupowanie runa od mniejszych firm. Jest on praktykowany przez mniejszych graczy na rynku. Zarówno jeden jak i drugi powinny być dochodowe w określonym czasie.
Jak w każdym biznesie należy posiadać odpowiedni kapitał, a także auto, chłodnie, pomieszczenia do przechowywania runa leśnego. Stworzenie komfortowych warunków pozwoli zachować wysoką jakość co przełoży się na zadowalającą cenę dla przedsiębiorcy. Auto będzie służyło do przewożenia towaru, ponieważ owoce leśne są szybko psującą się żywnością. Minimalna ilość grzybów, które się zawozi do producenta to od 200 do 300 kilogramów. Przez cały czas należy kalkulować, za jaką cenę kupować, a po jakiej sprzedać. Pilnować, aby jak najmniej runa się psuło. W tej branży jest nieustanny wyścig z czasem, pogodą. Ale dla najbardziej wytrwałych może okazać się szansą rozwoju.
Przykładowy koszt inwestycji:
- używane auto z chłodnią: 18 tys. zł
- skrzynki: 100 x 8 zł sztuka: 800 zł
- wagi: 1,5 tys. zł
- magazyn chłodnia: 10 tys. zł
- wynagrodzenie skupowego: 5 tys. zł
Suma: 35,3 tys. zł
Koszty w sezonie (4 miesiące):
- paliwo: 3 tys. zł
Przychody:
- 300 kg na dzień runa leśnego x 1 zł x 120 dni: 36 tys. zł
Dochód: 33 tys. zł
Czytelnicy szukali również:
- skup grzybów cennik 2013 2014
- ceny jagód 2014
- cena jagod 2013
- skup runa leśnego cennik 2013 2014
Zajmujemy się skupem jagód leśnych (borówek) z okolic małopolski, nawiązujemy współprace z dostawcami na rok 2016
odwiedź naszą stronę i skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo
Witam,czy nadal Panstwo jestescie Zainteresowani współpraca?
Borówka leśna na sprzedaż – Łódź
wyliczenia kosztow i zarobkow na skup jagody pisal czlowiek ktory nie ma do końca pojecia od kiedy sezon borowkowy trwa 120 dni jak pada ludzie nie zbieraja a koszty jak policzone 1 waga z homologacja kosztuje 1500 a gdzie zus oraz kupe drobniejszych wydatkow paliwo 3000 podzielone przez 120 dni to nie do końca tak wychodzi