Sklep z artykułami orientalnymi

Kultura dalekiego wschodu staje się dla Polaków coraz bardziej znana i pożądana. Jest ona zdecydowanie odmienna od europejskiej, ludzie chcą poznawać nowe rzeczy, potrawy, kosmetyki. Rozwiązaniem jest sklep orientalny zlokalizowany w centrum większego miasta. To właśnie w takim miejscu jest bezpośredni kontakt ze sztuką w postaci malowideł, misternego rękodzieła, oryginalnej biżuterii, kadzideł. Istotna jest także regionalna żywność, kosmetyki do ciała uzyskiwane z minerałów. W zależności od specyfiki mogą to być przedmioty pochodzące z Tybetu, Chin, Japonii, Nepalu, Egiptu, Indii, Tajlandii.
W takich sklepach zaopatrują się rdzenni mieszkańcy, żeby mieć kontakt z ojczyzną na imigracji. Pozostałymi klientami są ludzie, którzy lubią kulturę orientu. Początkowo nie jest to łatwy biznes z uwagi na odmienność. Klienci muszą sami przekonać się, że dostępne towary są dobrej jakości. Wtedy mogą polecać nasz sklep swoim znajomym i rodzinie.  Produkty sprowadzane z Azji są tanie w porównaniu do polskich. Właściciele sklepów mogą nakładać wysoką marżę, aby osiągać jak najwyższe zyski. Czasami jest to kilkaset procent. W ten sposób zwrot zainwestowanego kapitału zwróci się bardzo szybko. Jest to optymistyczne założenie, ponieważ musi być stała sprzedaż na odpowiednim poziomie.
Towar pozyskiwać można na kilka sprawdzonych sposobów: bezpośredni kontakt z producentami w Azji, Afryce; wysyłanie paczek przez rodzinę lub kupowanie produktów w hurtowniach polskich lub europejskich. Ostatnia możliwość jest bardzo przydatna, jeśli pozyskujemy żywność. Wszelkie pozwolenia, odprawy celne, magazynowanie są załatwione prze hurtownie. Nam pozostaje jedynie kupić i sprzedać żywność.
Rozwój technologii wymaga od nas przeniesienie także sklepu do sieci internetowej. Dla klientów jest to łatwiejszy dostęp do ciekawych produktów, a właściciel redukuje koszty wynajmu pomieszczenia na prowadzenie działalności.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • wzory ludowe polskie

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *