Telewizja internetowa – rozwojowy biznes

Internet jest obecnie bardzo rozwinięty. Praktycznie każdy na świecie ma możliwość korzystania z tego medium. Nie ma  żadnych ograniczeń. I tutaj jest szansa na rozwój telewizji. Pomysł jest ciekawy, ale realizacja i możliwość odniesienia sukcesu są przesunięte w czasie. Prowadzenie własnych programów poprzez internet może być traktowane jako dodatkowe zajęcie. Rozwijanie własnych pasji. Początki jak w każdym biznesie nie są łatwe. Zaczyna się najczęściej w domu przy pomocy własnego amatorskiego sprzętu. Tworzy się proste nagrania, które przedstawiają otaczające środowisko. Jest to dobry sposób na dotarcie do rodziny, znajomych, przyjaciół. To oni mogą na bieżąco oceniać jakość emitowanych audycji. Jeśli programy będą interesujące to można dalej rozwijać własną telewizję. Należy stworzyć grupę ludzi o podobnych zainteresowaniach. Więcej pomysłów stwarza nowe możliwości m.in. istnieje szansa na dofinansowanie z środków Unii Europejskiej. W ten sposób z pozyskanych funduszy można zakupić sprzęt, oprogramowanie, wyposażenia studia itd. Do stworzenia telewizji nie wystarczą dobrej jakości urządzenia. Ważna jest jakość przekazu samych programów. Widza pozyskuje się poprzez ukazywania istotnych tematów dla niego. Jeśli nasza telewizja będzie działać na rynku lokalnym to należy przedstawiać w niej wydarzenia bieżące, relacje z imprez lokalnych, koncerty itp. Dodatkowo patronowanie tym spotkaniom przyczyniać się będzie do rozpoznawalności naszej działalności medialnej. Warto pamiętać o widzach i podnoszeniu poziomu oglądalności. Uwzględnienie w ramówce programów informacyjnych, sportowych, meteo, cyklicznych reportaży sprawi, że dotrzemy do różnych odbiorców.
Tworzenie programów telewizyjnych w internecie nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie, gdy funkcjonuje się w niewielkich miastach. Koszty miesięczne to od 11 tys. zł do 20 tys. zł. Kwoty te obejmują wynagrodzenia kilku pracowników, wynajem lokalu, wykupienie miejsca na serwerach itd. Jeśli nasza działalność ma charakter hobbystyczny to warto pomyśleć o dofinansowaniu. Pomoc ze strony miasta, gminy czy sponsorów może znacząco wspomóc telewizję internetową. Także reklamy internetowe na stronie mogą być źródłem dochodu. Możliwości finansowych jest wiele, wystarczy być kreatywnym.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • telewizja internetowa biznes

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. ED pisze:

    kreatywność nie wystarczy, żeby zdobyć pieniądze… bo z pustego w próżne to i Salomon nie przeleje – a w małych miejscowościach, ze świecą szukać sponsorów, reklamodawców etc. władze też mają wszystko gdzieś…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *