Sortownia odpadów

Nieposegregowane odpady są problemem wielu krajów. W Polsce w ciągu roku na wysypiska śmieci trafia około 11 mln ton nieczystości. Jest to niezgodne z dyrektywami Unii Europejskiej. W ten sposób kraj może mieć naliczane kary finansowe za nieprzestrzeganie dyrektyw unijnych. Recykling jest najlepszym rozwiązaniem dla takiej sytuacji. Odpowiednia gospodarka odpadami domowymi, przemysłowymi powinna doprowadzić do polepszenia istniejącego stanu rzeczy. Od czasu wejścia Polski do Wspólnoty Państw, polityka zarządzania odpadami nieposegregowanymi jest cały czas istotnym problemem. Brak nowych spalarni śmieci, sortowni, sprawia że nasz kraj odbiega znacząco od innych. To wszystko powoduje, że jest popyt na recykling. Biznes związany z segregacją powinien się rozwijać, zważywszy że produkujemy coraz więcej śmieci. Trudno jest zapanować nad taką ilością odpadów bez profesjonalnej obróbki surowca. Wstępna segregacja w gospodarstwach domowych zmienia myślenie ludzi i ich wkład w ochronę środowiska. Rozwiązaniem problemu jest budowa gminnych i powiatowych sortowni. Dodatkowo zwiększenie opłat za składowanie odpadów na wysypiskach. Doprowadziłby to do selekcji na małych obszarach, którymi jest łatwiej zarządzać niż dużymi zakładami. Przepisy unijne określają recykling wszelkich opakowań na poziomie 60%. W Polsce jest to wskaźnik 10%.
Unia Europejska dysponuje środkami finansowymi na rozwój spalarni. Jest w stanie pomóc polskim przedsiębiorcom na rynku recyklingu. Ogólnie sfinalizowanie projektu nie jest łatwym zadaniem. Biorąc pod uwagę wszystkie przepisy polskie i unijne, a także rozporządzenia rządu i ministerstwa środowiska. Opinia ekspertów w tej kwestii jest zgodna, że Polska ma nieskuteczny system nadzoru i zarządzania wszelkimi odpadami. W ten sposób nie będziemy w najbliższym czasie spełnić wymagań Unii Europejskiej.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • pomysł na biznes recykling
  • recykling franczyza
  • recykling pomysł na biznes
  • recykling biznes plan

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. kris pisze:

    Każdy sklep jest czasochłonnym interesem. A jeśli jest to spożywka, to codzienna wymiana asortymentu, sprawdzanie ważności produktów i wiele innych „przyjemnych czynności” tego typu :)). Dla mnie za dużo zbędnej roboty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *