Regionalna hodowla owiec

Owce w Polsce najczęściej są hodowane w obszarach górskich. Wypas na halach przez 6 miesięcy, stoki górskie, nasłonecznienie. Te czynniki mają wspomóc rozwój stada. Ale realia są inne. Hodowla w Polsce nie należy do łatwych, ponieważ zarobki są nieadekwatne do wykonanej pracy. Trzeba szukać nowych rozwiązań. Sprowadzanie nowych gatunków z zagranicy, przeznaczonych do konsumpcji ze względu na mięso. Przykładem jest owca kameruńska ? odporna na niesprzyjające warunki, choroby, smaczne mięso. Często wykorzystuje się owce w gospodarstwach agroturystycznych.
Hodowla oparta jest często na mięsie jagniąt. Przede wszystkim pod względem konsumpcyjnym jest to opłacalny interes. Jest to możliwe przy dużej ilości matek w stadzie. Dodatkowo należy znać podstawy genetyki, selekcji, posiadać wiedzę o rolnictwie, prawie i ekonomii. Praca fizyczna jest nieunikniona w tej branży. Należy pamiętać także o prowadzeniu administracji biurowej, rejestrować stada, wypełniać wnioski o dopłaty, zdobywać certyfikaty potwierdzające właściwą hodowlę. Zajęć jest wiele, dlatego niezbędna jest pomoc rodziny lub asystenta.
Hodowcy podkreślają, że jest to zajęcie dla wytrwałych ludzi, którzy nie liczą na natychmiastowe zyski. A sama praca będzie im sprawić przyjemność.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • hodowla owiec biznes
  • choinki żywe
  • owca kameruńska hodowla
  • owce kameruńskie hodowla

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *