Sklep z artykułami wielobranżowymi, czyli skąd czerpać asortyment?

Co prawda moda na otwieranie sklepów typu „wszystko po cztery złote” minęła już jakiś czas temu, do tej pory można zaobserwować powstawanie nowych sklepów wielobranżowych, które w swoim asortymencie posiadają niemal wszystko. Często ludzie będący na zakupach, a szukający na przykład doniczki, patyczków do uszu czy kadzidła, korzystają z oferty lokalu handlowego.

Dlaczego sklep z artykułami wielobranżowymi?

Dla wielu klientów zaletą jest fakt, że mogą mieć wszystko pod ręką w jednym miejscu. Nieważne czy szukają kubka, nowego lakieru do paznokci czy małej zabawki dla swojego dziecka. Z punktu widzenia właściciela sklepu taka rozpiętość w artykułach i tematyce jest dobra dlatego, że mentalność ludzi jest bardzo prosta – wejdą kupić jedną rzecz, ale po drodze znajdą dwie kolejne, które „być może by im się przydały”. Skoro widzą, że ceny oferowanych produktów są okazjonalne, bez zastanowienia biorą je i idą do kasy. To kolejny zysk dla właściciela sklepu i jego pracowników. Wydawać by się mogło, że lepszym wyjściem jest sklep specjalistyczny, ale otwierając biznes tego typu trzeba pamiętać, że istotne jest, aby znać się na tym, co się sprzedaje. Sklepy wielobranżowe nie wymagają natomiast od właściciela takiej wiedzy, ponieważ w ich asortymencie są tak proste produkty, że jedyna pomoc pracownika będzie się ograniczała do wskazania klientowi miejsca, w którym znajduje się dany produkt.

Gdzie zaopatrzyć się w asortyment?

Właściciele tego typu sklepów najczęściej zaopatrują się w asortyment w hurtowniach z artykułami wielobranżowymi. Przykładem takiego miejsca jest na przykład Star Price. Zaletą hurtowni tego typu jest fakt, że wszystko znajduje się w zasięgu ręki. Nie trzeba korzystać z ofert innych przedsiębiorstw i jeździć po całym mieście w poszukiwaniu konkretnych produktów. Dodatkowo ofertę otwieranego sklepu można dopasować do tej, która znajduje się w hurtowni. Korzystanie z usług firm tego typu jest bardzo praktyczne, a ich oferta jest wręcz gigantyczna. Warto rozważyć również zakupy na miejscu, w hurtowni. Star Price ma swoją siedzibę w Jankach koło Warszawy. To zawsze o wiele lepsze rozwiązanie, ponieważ osobiście można przyjrzeć się oferowanym produktom i wybrać to, co najbardziej będzie pasowało do sklepu. Nie trzeba bowiem zaopatrywać się w produkty z każdej branży – można ograniczyć sprzedaż i działalność sklepu. Zarówno sklepy wielobranżowe, jak i te, które specjalizują się tylko w produktach z jednej, określonej dziedziny, mogą odnieść zadowalający sukces. W dużej mierze zależy to od lokalizacji tego typu działalności.

Hurtownie wielobranżowe cały czas poszerzają swój asortyment o nowe produkty. Dzieje się tak dlatego, ponieważ pragną dać swoim klientom większy wybór, dbając tym samym o stosunki z nimi. Tego typu sklep z artykułami wielobranżowymi to idealne miejsce do zakup potrzebnego asortymentu.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *