Mini konstrukcje napędzane wiertarką

Konstrukcja wydrukowana na wiertarce 3D. Sam wygląd robi niesamowite wrażenie. Nietypowe zastosowanie całej konstrukcji umiejscowione bardzo blisko ziemi powoduję, że kierowca musi przybrać klęczącą pozycję. Jego stopy opierają się na wspornikach tylnego koła. Silnikiem jest wiertarka akumulatorowa o dużej pojemności. Pozycja kierowcy przypomina siedzenie na ścigaczu. Różnicą są przenie koła. Dla większej stabilności są szeroko rozstawione. Waga pojazdu około 3 kg. Ciekawy do szybkiego przemieszczania się bez używania własnych mięśni. Przypadku wyjazdu do sklepu, trudno będzie nim przewozić zakupy, ale pomysł fajny.

mini gokart w kształcie rekina młota nowatorski opływowy wygląd z umieszczoną wiertarką korpus do wydrukowania na drukarce 3d

 

Poniżej alternatywny projekt z zastosowaniem wiertarki. Moto rurak – mini konstrukcja z metalowych rurek bardzo mocna i sztywna. Może wytrzymać duże przeciążenia oraz osiąga znaczącą prędkość przez odpowiednie zamieszczenie zębatek.

umocowanie zębatki na kole wytrzymała rurowa stal

Na wiertarkę założony jest mechanizm przekładkowy, który zienia kierunek ciągu łańcucha o 90 stopni. Powoduje to wiertarka jest umieszczona prosto do kierunku jazdy, anie bokiem. Takie położenie powoduje że kształt całości jest bardziej opływowy.

mocowanie wiertarki z mechanizmem przekładkowym mocowanie wiertarkowego silnika

Konstruktor tego pojazdu bardzo się napracował, aby przypominał tradycyjny motor. Biorąc pod uwagę zastosowanie wykorzystujące samą wiertarkę i mechanizm zmiany kierunku oraz siedzisko i układ sterując z lampą na – wykonano tutaj kawał solidnej roboty.

rurak z napędem wiertarki

Rate this post

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Lechosław pisze:

    DIY z wiertary może zacznę robić dla syna gokarta, albo lepiej będzie go składał ze mną

  1. wrz 15, 2015

    […] maluje paznokieć pod kolor dziurawej skarpetki 17.wiertarka do ubijania jajek/ciasta dodatkowo: mini-konstrukcje-napedzane-wiertarką 18.zasłona prysznicowa z […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *