Butik

Marzenia o sklepie z konfekcją damską, w którym będzie sprzedawany towar wysokiej jakości mogą się spełnić. Wystarczy przystąpić do franczyzy w Butik Your New Style. Filie marki istnieją od 2001 roku. Obecnie w kraju zlokalizowanych jest około 160 punktów sprzedaży. Najczęściej znajdują się w galeriach handlowych i przy głównych ulicach. Dominuje w nich odzież sportowa i codzienna. Przeznaczona dla nowoczesnych młodych kobiet , które znają współczesne trendy w modzie i stawiają na komfort. Sieć dysponuje kilkoma markami ubrań m.in. Forever Pink, French Collection, For Fitness. Odzież i akcesoria, na których znajdują się wizerunki Mickey Mouse, albo Hannah Montana wabią przede wszystkim nastolatki. Wszelkie działania związane z ekspozycją artykułów w sklepach należą do lokalnych promotorów wizerunku firmy. Mając doświadczenie pomagają oni także przyszłym franczyzobiorcom.

W ciągu 6 miesięcy bieżącego roku otwarto 25 sklepów Butik Your New Style w Polsce, które prosperują jako franczyzy. Następne otwarcia nowych salonów przewidziane są w drugiej połowie 2010 roku. Na tak dynamiczne ożywienie tego sektora sprzedaży wpływ ma struktura depozytowa. Franczyzobiorcy zyskują na dywidendach, które dostają za sprzedaż ubrań w swoich sklepach. Z tego tytułu nie są obciążeni wydatkami związanymi z kierowaniem dostawami, akcjami promocyjnymi oraz sporządzaniem dokumentów sprzedaży. W taki sposób franczyzobiorcy są partnerami sieci butików. Wspólne działania obu grup przedsiębiorców przyczynia się do natychmiastowej odpowiedzi na zmiany innych sklepów, aby trafić w gusta przyszłych konsumentów.

W głównej siedzibie firmy następuję obieg informacji związany z ubraniami, rozmiarami, kolorami oraz ilościami sprzedanymi w pojedynczych filiach. W ten sposób można natychmiast zaopatrywać salony w nowy towar oraz przeprowadzać promocje. System zarządzania salonami odzieży poprzez sieć komputerową przyczynia się do większej efektywności oraz mniejszego nakładu pracy ze strony franczyzobiorcy. Nie musi on także dokonywać analizy sprzedaży,opłacalności oraz ilości magazynowych. Managerowie sieci salonów znajdują odpowiednie miejsce, przekazują także pełną informację o wydatkach najmu i obrotach przyszłemu franczyzobiorcy. Butik Your New Style wymaga od przyszłych partnerów biznesowych, aby sklep był zlokalizowany w miejscowości powyżej 20 tys. mieszkańców oraz powinien mieć powierzchnię od 60-110 m2 Franczyzobiorca powinien także dysponować niezbędnymi funduszami tzn. około 700 zł netto na metr kwadratowy lokalu.

Właściciele sieci sklepów planują otworzyć swoje butki także z nadmorskich miejscowościach. Pomimo, że będą to salony sezonowe to powinno je odwiedzić tysiące klientów odpoczywających na wczasach w kurortach morskich. Jest to jedno z ciekawszych rozwiązań, aby zwiększyć przychody w czasie letnich miesięcy.

Koszt inwestycji

  • Kapitał: 50 tys. zł
  • Miesięczne przychody: 20 tys. zł
  • Miesięczne zyski: 8 tys. zł
  • Zwrot inwestycji: po 7 miesiącach
5/5 - (1 vote)


Czytelnicy szukali również:

  • butik franczyza

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *