Własny sklep spożywczy – detaliczny
Małe placówki handlowe także zabiegają o klienta. Jedna z sieci stworzyła ogólnopolską grupę sklepów detalicznych, które działają jako niezależne przedsiębiorstwa. W wyniku czego mogą konkurować z pozostałymi marketami. Sieć funkcjonuje w miejscach, gdzie jest duży przepływ ludzi na osiedlach, w centrach miast, ale także na peryferiach oraz w mniejszych miejscowościach. Grupa planuje rozmieszczać sklepy blisko zamieszkania klientów, a jednocześnie stara się dbać o dotychczasowych konsumentów. Działania te wspomagane są poprzez zatrudnianie wykwalifikowanego personelu. Placówki w większości są samoobsługowe, oferują asortyment spożywczy, chemiczny, ciekawy design wnętrza, atrakcyjne promocje, konkursy, programy konsumenckie.
Obecnie jest około 230 punktów franczyzowych, a grupa cały czas się rozwija. Planowane jest otwarcie kilku lokali na terenie regionu południowego m.in. Dolny i Górny Śląsk, Opolszczyzna, Małopolska.
Grupa poszukuje przede wszystkim ludzi, którzy prowadzą własny sklep spożywczy. W ten sposób wiedzą, że przyszły franczyzobiorca ma ogólne pojęcie o prowadzeniu tego typu biznesu. Lokal powinien mieć powierzchnię około 100 m?. Sama inwestycja jest uzależniona od wielu czynników m.in.: lokalizacji, powierzchni sklepu, bieżących obrotów. Każdy partner biznesowy jest traktowany indywidualnie. Ze strony franczyzodawcy jest możliwe dofinansowanie, atrakcyjne umowy z producentami i dystrybutorami, system komputerowy do obsługi sklepu oraz wszelkie akcje promocyjne.
Czytelnicy szukali również:
- wzór biznes planu sklepu spożywczego
Polska żywność jest dobrej jakości. Wszystko uzależnione jest od sklepu w jakim się kupuje. Trzeba wspierać rodzimą gospodarkę i rolnictwo.