Wybieramy czajnik

Czajnik to podstawowe akcesorium kuchenne w każdym domu. Bez niego nie można by odpowiedzieć na podstawowe pytanie ?Kawa czy Herbata?. Modeli i rodzajów czajników jest bardzo dużo. Najważniejszy podział to ten na czajniki zwykłe i elektryczne.

Czajnik to podstawowe akcesorium kuchenne w każdym domu. Bez niego nie można by odpowiedzieć na podstawowe pytanie ?Kawa czy Herbata?. Modeli i rodzajów czajników jest bardzo dużo. Najważniejszy podział to ten na czajniki zwykłe i elektryczne.

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Przede wszystkim należy postarać się o to aby czajnik nie potrzebnie nie żarł nam prądu podwyższając tylko należność za rachunki. Kupmy czajnik taki jaki jest nam naprawdę potrzebny. Nie ma sensu podgrzewać hektolitrów wody w małym gospodarstwie domowym. Należy też w oczywisty sposób zwrócić uwagę na moc czajnika. Nie chodzi tylko o korki, ale przede wszystkim, ponownie o koszty. Różnica pomiędzy czajnikiem 2,2, a 3,3 kW to ponad 50 złotych rocznie. Widać jak na dłoni, że opłaca się kupić czajnik elektryczny jak najlepszej jakości i z krótkim czasem zagotowywania wody.

A na czas zagotowania wody wpływa?

Chociażby rodzaj zastosowanej grzałki jako elementu grzewczego. Płaska grzałka oddaje ciepło tylko do góry, a spiralna we wszystkich kierunkach, co sprawia, że ta druga w oczywisty sposób jest w stanie szybciej doprowadzić wodę do wrzenia. A my sami po niższych kosztach zasiądziemy w fotelu z kubkiem gorącego napoju w dłoni. Idealnie prawda?

Z czego powinien być wykonany dzbanek?

Dzbanki wykonywane są z najróżniejszych materiałów od plastiku po ceramikę. W grę wchodzi również szkło i metal. A jednak ceramika w tej kwestii sprawdza się najlepiej, ze względu na swe właściwości fizyczne i przewodzenie ciepła. Czajnik jest nie tylko solidniejszy, ale też woda w nim gotowana stygnie wolniej. Ceramiczna wersja jest oczywiście droższa, ale jeśli cenimy sobie dobrej jakości napary, zdecydowanie lepiej jest poszukać jakiegoś czajnika ceramicznego z rabatem w Internecie niż kupować zwykły plastik, który stopniowo będzie topił się pod wpływem wrzątku. Ciekawe rabaty i kupony znajdziemy choćby tutaj http://zrealizujkupon.pl/shops/mediamarkt. Jeżeli już z jakiś względów nie zdecydujemy się na ceramikę to zainwestujmy w szkło. Metal też ma dobre właściwości przewodzące i zbudowania jest z niego większość czajników zwykłych, a jednak? inox pięknie wygląda, ale fatalnie się czyści. Próby doprowadzenia go po jakimś czasie użytkowania do stanu pierwotnego to syzyfowa praca.

Rate this post

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *