Wybieramy czajnik

Czajnik to podstawowe akcesorium kuchenne w każdym domu. Bez niego nie można by odpowiedzieć na podstawowe pytanie ?Kawa czy Herbata?. Modeli i rodzajów czajników jest bardzo dużo. Najważniejszy podział to ten na czajniki zwykłe i elektryczne.

Czajnik to podstawowe akcesorium kuchenne w każdym domu. Bez niego nie można by odpowiedzieć na podstawowe pytanie ?Kawa czy Herbata?. Modeli i rodzajów czajników jest bardzo dużo. Najważniejszy podział to ten na czajniki zwykłe i elektryczne.

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Przede wszystkim należy postarać się o to aby czajnik nie potrzebnie nie żarł nam prądu podwyższając tylko należność za rachunki. Kupmy czajnik taki jaki jest nam naprawdę potrzebny. Nie ma sensu podgrzewać hektolitrów wody w małym gospodarstwie domowym. Należy też w oczywisty sposób zwrócić uwagę na moc czajnika. Nie chodzi tylko o korki, ale przede wszystkim, ponownie o koszty. Różnica pomiędzy czajnikiem 2,2, a 3,3 kW to ponad 50 złotych rocznie. Widać jak na dłoni, że opłaca się kupić czajnik elektryczny jak najlepszej jakości i z krótkim czasem zagotowywania wody.

A na czas zagotowania wody wpływa?

Chociażby rodzaj zastosowanej grzałki jako elementu grzewczego. Płaska grzałka oddaje ciepło tylko do góry, a spiralna we wszystkich kierunkach, co sprawia, że ta druga w oczywisty sposób jest w stanie szybciej doprowadzić wodę do wrzenia. A my sami po niższych kosztach zasiądziemy w fotelu z kubkiem gorącego napoju w dłoni. Idealnie prawda?

Z czego powinien być wykonany dzbanek?

Dzbanki wykonywane są z najróżniejszych materiałów od plastiku po ceramikę. W grę wchodzi również szkło i metal. A jednak ceramika w tej kwestii sprawdza się najlepiej, ze względu na swe właściwości fizyczne i przewodzenie ciepła. Czajnik jest nie tylko solidniejszy, ale też woda w nim gotowana stygnie wolniej. Ceramiczna wersja jest oczywiście droższa, ale jeśli cenimy sobie dobrej jakości napary, zdecydowanie lepiej jest poszukać jakiegoś czajnika ceramicznego z rabatem w Internecie niż kupować zwykły plastik, który stopniowo będzie topił się pod wpływem wrzątku. Ciekawe rabaty i kupony znajdziemy choćby tutaj http://zrealizujkupon.pl/shops/mediamarkt. Jeżeli już z jakiś względów nie zdecydujemy się na ceramikę to zainwestujmy w szkło. Metal też ma dobre właściwości przewodzące i zbudowania jest z niego większość czajników zwykłych, a jednak? inox pięknie wygląda, ale fatalnie się czyści. Próby doprowadzenia go po jakimś czasie użytkowania do stanu pierwotnego to syzyfowa praca.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *