Sklep piekarniczy – smaczny chleb
Przyzwyczajenia żywieniowe zmieniają się wśród Polaków. Konsumują produkty przetworzone i często zwracają uwagę na ich jakość. Wynika z tego, że dbają o siebie i bilansują ze sobą różne diety. Podobnie wygląda z chlebem i wszelkim wyrobami piekarniczymi. Produkty wyrabiane z mąki są dostępne w sklepach firmowych, sieciach franczyzowych. To właśnie w takich punktach najłatwiej dotrzeć do klienta. Obniża się koszty, pozyskuje niezbędną wiedzę z zakresu zarządzania sklepem i stwarza się możliwość biznesową.
Na początku warto poznać konkurencję w najbliższym otoczeniu i potencjał. Dobrą lokalizacją są sklepy handlowe na nowym osiedlu, targowisku. Tam właśnie będzie stały przypływ klientów i ludzie przyzwyczają się do naszej piekarni. Z kolei wielkość lokalu to około 60 m? z zapleczem. Na takiej powierzchni można swobodnie prowadzić sprzedaż, eksponować wyroby, a także stworzyć komfort dla klientów. W dużym lokalu można także urządzić miejsce dla kilku stolików, gdzie klienci mogą bez problemów konsumować wypieki. W procesie sprzedaży niezbędny jest personel. Jest to uzależnione od wielkości sklepu. Następnie należy wyposażyć sklep. Koszty zakupu potrzebnego sprzętu to maksimum 20 tys. zł. Natomiast współpraca z siecią franczyzową znacznie ułatwia cały proces, ponieważ franczyzodawca zapewnia całkowite wyposażenie lokalu. Dodatkowo można zająć się sprzedażą ciast, tortów, drożdżówek, pączków oraz wypieków regionalnych. Urozmaicony asortyment znacznie podniesie atrakcyjność sklepu.
Dostawy pieczywa odbywają się w nocy lub wczesnym rankiem, aby każdy klient mógł kupić produkty z rana. Kwestia rozliczeń pomiędzy właścicielem, a siecią franczyzową odbywają się indywidualnie, co tydzień. Jest to uzależnione od polityki danej franczyzy. Prowadząc sklep piekarniczy należy się zaangażować w początkowej fazie, zająć się administracją i szkoleniem personelu. Satysfakcją jest wzrost zysków i konsumpcja pieczywa z własnego sklepu.
Przykładowe koszty inwestycji:
- wyposażenie lokalu (lada sklepowa, regały, witryna cukiernicza): 14 tys. zł
- przystosowanie lokalu: 55 tys. zł
- kasa fiskalna: 2 tys. zł
- zatowarowanie: 4 tys. zł
Suma: 75 tys. zł
Miesięczne koszty:
- czynsz: 2,5 tys. zł
- media: 1,5 tys. zł
- zatowarowanie: 9 tys. zł
- wynagrodzenie pracowników: 4 tys. zł
Suma: 17 tys. zł
Przychody:
- sprzedaż bułek, chlebów: 14 tys. zł
- sprzedaż pączków, drożdżówek: 6 tys. zł
- pieczywo długoterminowe: 2,5 tys. zł
Suma: 22,5 tys. zł
Czytelnicy szukali również:
- sklep z pieczywem biznes
- biznes plan sklep z pieczywem
- sklep z pieczywem biznes plan
- sklep z pieczywem
Jakie piekarnie mają franczyze??
Co za ciekawa analiza kosztów. Na pierwszy rzut oka widać że to interesujące.
Co za bzdurne wyolbrzymione wyliczenia z księżyca… Widać jakiś cwaniak zazdrosny chandlowiec musiał pisać…
Po 1 zatowarowanie
przymierzam sie do takiego biznesu na zaszdzie franczyzy.tylko mam problem ze znalezieniem lokalu.