Szkoła sztuk walki – samoobrona

Sztuki walki przez lata ewoluowały, zmieniały się style, łączyło się kilka technik. Obecnie jest kilka najbardziej znanych m.in. karate, judo, aikido oraz MMA, boks tajski, capoeira. Wybór jest duży i zależy od programu danej szkoły. Obecnie zajęcia prowadzone są dla wielu grup wiekowych (dzieci, młodzieży, kobiet, mężczyzn). Adepci chcą nauczyć się samoobrony, polepszyć kondycję fizyczną i psychiczną.

Prowadzenie szkoły sztuk walki wymaga od właściciela pasji i zaangażowania. Należy najpierw zdobyć doświadczenie, samemu trenować. Tylko w ten sposób w pełni będzie wiadomo jak prowadzić własną szkołę. Stworzenie miejsca z charakterem będzie propagowało sztuki walki, łączyło ludzi i wpływało na dobre relacje między nimi.

Na początku należy dysponować odpowiednim kapitałem i pasją tworzenia. Konkurencja jest duża. W każdym większym lub mniejszym mieście funkcjonuje jakaś szkoła. Występuje tutaj element ryzyka, ale bez pozytywnego nastawienia nic się nie osiągnie. Czynnik ludzki jest bardzo istotny. Ludzie tworzą szkołę, przychodzą na zajęcia, to oni stanowią aktywa. Mają zapał do treningów, ale po kilku spotkaniach tracą entuzjazm. To normalna kolej, zostają najbardziej wytrwali i to oni trenują, a także polecają zajęcia kolejnym osobom.

Podstawą funkcjonowania jest stworzenie odpowiedniej infrastruktury klubu, a także zatrudnienie wykwalifikowanych trenerów. Do treningów potrzebne są sale o powierzchni 30 – 80 m.kw, worki treningowe, maty, tarcze, łapy, miecze. W zależności od rodzaju sztuk walki. Każda sala powinna być wyposażona w sprzęt grający, klimatyzację. Poza tym należy wybudować szatnie z szafkami i prysznicami. Ośrodek szkoleniowy powinien mieć powierzchnię od 500 – 900 m.kw. Zajęcie najczęściej prowadzone są w grupach 15 – 20 osobowych, a czas trwania treningów to maksymalnie 90 min.
Reklama klubu także jest istotna. Dlatego pokazowe lekcje mają zachęcać ludzi do udziału w zajęciach. Następnie działają rekomendacje. To najlepszy sposób promocji szkoły oferującej kursy walki w ręcz. Warto pamiętać, że prowadzenie klubu nie jest łatwym przedsięwzięciem.

Przykładowe koszty inwestycji:

  • przystosowanie sali do treningów: 100 tys. zł
  • budowa szatni: 55 tys. zł
  • wyposażenie recepcji: 18 tys. zł
  • sprzęt: 90 tys. zł

Suma: 263 tys. zł

Miesięczne koszty:

  • wynagrodzenie trenerów: 5 x 4 tys. zł = 20 tys. zł
  • pracownicy recepcji: 4 tys. zł
  • pozostałe opłaty: 9 tys. zł

Suma: 33 tys. zł

Przychody:

  • karnety pojedyncze: 200 x 150 zł = 30 tys. zł
  • karnety dla firm: 7 tys. zł
  • sprzedaż napojów, przekąsek: 3 tys. zł

Suma: 40 tys. zł

Dochód: 7 tys. zł

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • biznes plan samoobrona

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *