Wózek OGO sterowany bez użycia rąk

Nowy fantastyczny wynalazek, który zapowiada radykalne zmiany w życiu osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Ogo – wózek stworzony przez Kevina Halsalla, inżyniera z Nowej Zelandii, zainspirowany technologią Segway czyli intuicyjną technologią sterowania.

Ogo to wózek, który wyróżnia się intuicyjną kontrolą sterowania, gdzie ręce są całkowicie wolne. Użytkownik po prostu pochyla ciało w kierunku, w którym chce podążać i krzesło na kółkach będzie poruszać się w tym kierunku. Pozwala to na większą swobodę ruchu i interakcję z otoczeniem. Ogo może być również sterowany przez joystick dla większej precyzji. Jego bateria litowa pozwala na 40 kilometrów jazdy – wystarcza na dzień użytkowania.

Projekt został zainspirowany przez Marcusa Thompsona, po wypadku na nartach. Inżynier nie mógł znieść ograniczeń mobilnych swojego przyjaciela, jak również jego niezdolności do uczestniczenia w wydarzeniach społecznych. To wtedy padł pomysł rozwoju bardziej nowoczesnego wózka, aby zaoferować większą swobodę ruchów niż te dostępne.

Ogo może osiągnąć maksymalną prędkość 20 km/h. Według Kevina Ogo przechodzi ostateczne poprawki, zanim trafi do opinii publicznej.

ogo wozek

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *