Ekstremalne wycieczki zagraniczne

Podróże są elementem życia i kultury współczesnych ludzi. Przemieszczanie się z kraju do kraju, kontynentu na kontynent nie stanowi obecnie żadnego problemu. Dlatego biura podróży organizują nietypowe wyprawy dla wymagających klientów. Szukają ludzi żądnych przygód, a nie tylko beztroskiego leżenia na piaszczystej plaży z drinkiem w dłoni. Obecnie popularne stały się wyprawy do Afryki i poznawanie dżungli,pustyń, sawanny, udział w safari. Bliskie spotkania z niebezpiecznymi zwierzętami, plemionami afrykańskimi. Turyści wybierają także kraje, w których prowadzone działania wojenne (Afganistan) lub działają rebelianci (Kongo). Koszt tych wypraw to od 4 – 15 tys. zł. Najczęściej jest to nieliczna grupa zapaleńców do 10 osób. Zabierając ludzi w podróż należy najpierw samemu sprawdzić jak wygląda sytuacja w danym kraju. Najlepszym rozwiązaniem jest prywatna podróż organizatorów do wybranych miejsc. W ten sposób mogą sprawdzić jak się zachować w terenie, aby nie narażać ludzi na dodatkowe niebezpieczeństwo. Oczywiście każde biuro podróży musi jasno określić klientom jakie zagrożenie są na miejscu, aby nie byli potem zdziwieni. Biura organizują także wyprawy do miejsc, gdzie występuje ekstremalne zimno m.in. Antarktyda, Grenlandia. W zależności od upodobań są rejsy statkiem np. na Spitsbergen lub piesze wyprawy po lodowcach.

Ekstremalne sporty także są modne wśród globtroterów. Jest to sposób na zachęcenie większej grupy ludzi do wysiłku i niezapomnianych wrażeń. Często na terenie europejskich pasm górskich można spotkać zapaleńców uprawiających rafting, hydrospeed, canyoning, tarzaning, trekking, jazdę kajakiem górskim, rowerem, wspinaczkę, loty na paralotniach, helikopterem ponad szczytami górskimi lub wycieczki na quadach. W zależności od standardu koszt wypraw zaczyna się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Ekstremalne wyprawy wprowadza się do oferty biura podróży stopniowo. Sami organizatorzy muszą być odpowiednio przygotowani i poznać logistyczne rozwiązanie do tego typu rozrywki.

Czasami zdarzają się wypady do miejsc historycznych np. Czarnobyl, rosyjskich baz lotniczych, Sewastopolu, aby zwiedzić czarnomorską flotę. Wszystko uzależnione jest od uczestników i kreatywności organizatorów. To biura podróży dają możliwość zobaczenia na żywo miejsc niedostępnych, miejsc widzianych tylko w telewizji. Dlatego muszą zachęcać klientów wszelkimi dostępnymi sposobami, aby oni sami realizowali swoje najskrytsze marzenia.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • extremalne wycieczki

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *