Smartfon z Dual SIM ? co to jest i jakie ma zalety?

Wiele osób posiadających telefon służbowy wie, jak niewygodne bywa noszenie ze sobą dwóch komórek. Jeśli z chęcią zmienilibyśmy dwa urządzenia na jedno, z pomocą może nam przyjść smartfon z Dual SIM. Co to jednak tak właściwie jest Dual SIM i jakie są zalety oraz wady tej technologii?

Najprościej rzecz ujmując, Dual SIM to funkcja, która pozwala na jednoczesne korzystanie z dwóch kart SIM, a tym samym z dwóch numerów, na jednym telefonie komórkowym. Przykładem smartfona z Dual SIM jest Xiaomi Mi A1, który można kupić tutaj https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/xiaomi-mi-a1-64gb-czarny.bhtml.

Xiaomi Mi A1 posiada między innymi szybki system Android, jasny wyświetlacz Full HD oraz czytnik linii papilarnych. Do jego atutów zalicza się łatwą, intuicyjna obsługę, podwójny aparat oraz dobrej jakości zdjęcia i filmy dzienne. To doskonała propozycja dla osób, które szukają solidnego smartfona z Dual SIM do 1000 zł.

Rodzaje Dual SIM

Zasadniczo wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje Dual SIM ? aktywne, standby i pasywne. Jakie są różnice między nimi i jak wygląda korzystanie z poszczególnych numerów w każdym z tych przypadków?

Przy aktywnym Dual SIM obie karty znajdujące się w smartfonie są cały czas aktywne. W praktyce oznacza to, że możemy używać obu numerów w tym samym czasie, na co pozwalają wbudowane w smartfon dwie anteny.

W standby Dual SIM obie karty są aktywne, ale tylko wtedy, gdy jedna z nich nie jest zajęta przez połączenie czy korzystanie z internetu. W takiej sytuacji druga karta przez pewien czas się dezaktywuje. Natomiast przy pasywnym Dual SIM, tylko jedna karta jest aktywna, a przełączanie się między jedną a drugą odbywa się ręcznie.

Zalety smartfonów z Dual SIM

Jak łatwo wywnioskować, smartfony z Dual SIM mają zarówno zalety, jak i wady. Najpierw przyjrzymy się tym pierwszym. Podstawową korzyścią, jaką zyskujemy, decydując się na telefon z Dual SIM, jest możliwość połączenia telefonu prywatnego i służbowego, dzięki czemu nie musimy już nosić ze sobą dwóch urządzeń.

Smartfon z Dual SIM docenią też osoby, które często podróżują za granicę. Jeśli planujemy dłuższy pobyt w danym kraju lub chcemy uniknąć ogromnego rachunku za telefon, możemy kupić kartę SIM lokalnego operatora i swobodnie używaj jej bez konieczności wyłączania dotychczasowego numeru, na których zazwyczaj dzwonią znajomi czy rodzina.

Następny aspekt to oszczędność, szczególnie jeśli zamierzamy kupić smartfon we własnym zakresie. Wybierając telefon z Dual SIM nie tylko nie nosimy przy sobie dwóch komórek, ale przede wszystkim nie musimy kupować dwóch, nierzadko drogich urządzeń.

Wady smartfonów z Dual SIM

Czy smartfony z Dual SIM mają jakieś wady? Oczywiście, jak każde nowoczesne technologie, choć nie dla wszystkich okażą się one uciążliwe. Główną wadą tego rozwiązania jest większy pobór mocy, która wynika z konieczności obsługi dwóch kart SIM.

Utrudnieniem może także okazać się to, że w niektórych modelach drugą kartę SIM można umieścić wyłącznie zamiast karty microSD, więc wymusza na nas rezygnację z dodatkowej pamięci. A jeśli wybierzemy Dual SIM działający w oparciu o tryb pasywny lub standby, na niekorzyść tej technologii może przemawiać fakt, że osoba korzystająca z telefonu może być okresowo niedostępna.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *