Lokaty terminowe. Warto korzystać z nich w firmie ?

Prowadzenie własnej firmy często wiąże się z koniecznością zdobycia dodatkowych środków finansowych na rozwój działalności. Czasem zdarzają się jednak sytuacje, kiedy to pieniędzy w firmie jest dość, by powierzyć je bankom na jakiś czas. Idealnym rozwiązaniem okazać się mogą lokaty terminowe. Jak więc z nich korzystać i jak znaleźć te najlepsze?

Co dają lokaty terminowe?

Wykorzystanie produktów bankowych w firmach w naszym kraju jeszcze nie jest tak popularne, jak na przykład w Europie Zachodniej. Jednak lokaty terminowe są jednym z produktów, z których zdecydowanie częściej moglibyśmy korzystać. Jeśli w firmie pojawiają się nadwyżki pieniędzy, to warto umieścić je nawet na krótki okres w banku. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie dodatkowych dochodów z odsetek. Podobnie w przypadku płatności ? jeśli otrzymaliśmy pieniądze od kontrahenta, a za dostawę musimy zapłacić dopiero za miesiąc, to przez cały ten czas pieniądze mogą bezpiecznie leżeć w banku na lokacie terminowej, a my dodatkowo otrzymamy pieniądze z odsetek ? zysk bez żadnego ryzyka.świbka skarbonka

Kiedy korzystać z lokat terminowych?

Z lokat terminowych powinniśmy korzystać wtedy, kiedy faktycznie posiadane na kontach pieniądze przekraczają nasze potrzeby na najbliższy czas. Jeśli więc na przykład na koncie znajduje się 50 000 złotych które nie będzie potrzebne przez na przykład miesiąc, to pieniądze te możemy umieścić w banku. Lokata terminowa może zostać zawarta na różne okresy, więc z pewnością znajdziemy idealną ofertę dla nas.

Jak znaleźć najlepsze lokaty terminowe dla firm?

Zakładanie lokat terminowych przez właścicieli firmy wcale nie jest zadaniem trudnym ani wymagającym wielkiej wiedzy ekonomicznej. Ale znalezienie najlepszej lokaty terminowej może wymagać nieco czasu. Z tego też powodu warto skorzystać z kilku narzędzi. Pierwszym z nich będą z pewnością internetowe porównywarki lokat bankowych, które gromadzą dane z olbrzymiej liczby banków w jednym miejscu i na podstawie wprowadzonych danych znajdują najlepsze lokaty. W przypadku firm idealnym narzędziem mogą być też platformy kontaktowe banków ? jeśli chcemy powierzyć pieniądze bankowi na określony czas, możemy negocjować z poszczególnymi instytucjami finansowymi. Warto też skorzystać z ofert doradców finansowych, którzy znajdą dla nas najkorzystniejsze oferty i nie pobiorą za to żadnych opłat.

dzialalnosc-gospodarcza-lokaty

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *