Dom weselny – oryginalne przyjęcia

Zapotrzebowanie na usługi tego rodzaju jest w kraju duże. Na początku jak w każdym biznesie należy przeprowadzić kalkulację, poznać konkurencję oraz zainwestować około 500 tys. zł w przygotowanie sali weselnej. Podstawa to opinia samych klientów, ich oczekiwań, konkurencyjne ceny, ciekawa oferta, dobre jedzenie i fachowa obsługa. Początki nie należą do łatwych, dlatego pierwszych klientów powinno się szukać wśród swoich znajomych. Dopiero po czasie zdobywamy nowe kontakty, nowych dostawców i biznes się rozwija.

Najpierw należy założyć działalność gospodarczą. Jest to najmniej czasochłonne działanie. Najwięcej problemów jest z przystosowaniem lokalu do rygorystycznych wymagań budowlanych, bezpieczeństwa oraz sanitarnych. Jeśli dysponujemy już istniejącym lokalem to należy go odpowiednio zmodernizować. Konieczne są osobne toalety dla gości, personelu oraz przystosowane dla niepełnosprawnych. Kuchnia musi być wyposażona w dwa wejścia oraz profesjonalne urządzenia, których koszt to około kilkanaście tysięcy złotych. Powinno być osobne pomieszczenie na warzywa oraz chłodnia. W lokalu musi być klimatyzacja, parkiet lub płytki antypoślizgowe, szatnia. Następnie należy także zatrudnić odpowiedni personel m.in.: szefa kuchni, kucharzy, menadżera sali, kelnerów. Wszyscy muszą współpracować między sobą, bo jest to wyznacznikiem sprawnej i profesjonalnej obsługi. Zwrot inwestycji powinien nastąpić po roku funkcjonowania domu weselnego.

Jest to branża sezonowa podczas wiosny i lata. Pozostałe miesiące można wykorzystać na renowację obiektu, organizację mniejszych rodzinnych przyjęć chrzcin, komunii, rocznic małżeńskich, osiemnastek itp. Sektor tych usług jest specyficzny i  kieruje się swoimi prawami. Klienci są indywidualni, mają swoje własne propozycje. Wszystko zależy od atmosfery przyjęcia, obsługi, aby ponownie wrócili do nas. Zarządzanie lokalem związane jest z odpowiedzialnością, zaangażowaniem, elastycznością oraz dyspozycyjnością. Są to cechy którymi powinien się charakteryzować przyszły właściciel domu weselnego.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • biznes plan sali weselnej
  • sala weselna biznes plan
  • biznes plan sala weselna
  • biznes plan na dom weselny

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *