Linowy park rozrywki

Społeczeństwo coraz częściej lubi spędzać wolny czas w sposób aktywny. Jest to szczególnie widoczne podczas wyjazdów integracyjnych dla firm. To właśnie na takich imprezach dominuje zabawa wspinaczkowa, jazdy quadem, paintball. Atrakcje na świeżym powietrzu są przeznaczone dla każdego. Podobnej adrenaliny dostarcza uczestnikom także park linowy. Relaks połączony z pokonywaniem przeszkód i wykazaniem się zręcznością na pewno na długo pozostaną w pamięci.

Budowa parku linowego w ciekawej okolicy, blisko lasu jest niezłym pomysłem na biznes. Obecnie w Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt tego typu atrakcji. To z kolei dla przedsiębiorczych ludzi jest możliwość interesującego dochodu. Do stworzenia parku nie wystarczą tylko chęci, ale także odpowiedni teren pod inwestycję. Czasami istnieje możliwość dzierżawy kilkuset metrów kwadratowych. Najlepszym rozwiązaniem jest teren, który wymaga tylko odpowiedniej zgody właściciela na realizację przedsięwzięcia. Ważnym aspektem jest także szczegółowy plan naszego projektu. Jest on niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę. Jest to bowiem konstrukcja, na której ludzie muszą czuć się bezpiecznie. W czasie realizacji projektu należy stosować wszelkie przepisy europejskie i wymogi stosowane podczas budowy placów zabaw.

Budowę parku najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, która przygotuje teren oraz dostarczy niezbędne materiały. Takie działanie pozwoli na uzyskanie certyfikatu. Czas realizacji takiego projektu to około sześciu tygodni. Kapitał potrzebny na budowę to około 350 tys. zł. Jest to kwota przeznaczona na zakup sprzętu, reklamę oraz realizację całego przedsięwzięcia. Dodatkowo należy pamiętać o ubezpieczeniu OC odnawianym co roku. Park, który jest certyfikowany wymaga stałego nadzoru wykwalifikowanego personelu. Sprzęt używany w parku także ulega uszkodzeniu i wymaga modernizacji. Trzeba pamiętać o dodatkowych kosztach z tym związanych.

Atrakcje w parku z czasem stają się mniej interesujące dla odbiorców. Musimy urozmaicać program, aby zachęcać jak najwięcej ludzi. Jest to szczególnie istotne, ponieważ najczęściej klientami są najmłodsi oraz firmy organizujące spotkania integracyjne.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • biznes plan park linowy
  • biznes plan park rozrywki
  • biznes plan parku linowego
  • biznes plan parku rozrywki

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *