Zaproszenia okolicznościowe

Polska jest krajem gościnnym i ludzie starają się stworzyć atmosferę rodzinną dla każdego, kto odwiedza naszą ojczyznę. Tym bardziej jest to widoczne podczas rodzinnych uroczystości m.in. chrzcin, urodzin, wesel oraz jubileuszy. Przyjętą zasadą jest wysyłanie zaproszeń do wszystkich uczestników.

Wielu ludzi kupuje zwykłe kartki w sklepach, ale są klienci dla których oryginalne zaproszenia podnoszą rangę uroczystości. Obecnie na rynku staje się coraz bardziej pożądany drugi rodzaj zaproszeń. Jest to szansa dla przedsiębiorczych ludzi, którzy chcą zacząć biznes z poligrafią i rękodziełem.

Rozpoczęcie swojej działalności można prowadzić samodzielnie. Zdecydowanie obniża się koszty zatrudniając siebie jako jedynego pracownika. W ten sposób można określić potrzeby klientów i trendy na rynku. Poza założeniem firmy warto posiadać zdolności artystyczne lub zatrudnić osobę, która dysponuje odpowiednimi umiejętnościami.
Następnie należy zarejestrować działalność gospodarczą i poszukać lokalu. Tańszym rozwiązaniem jest wydzielenie pomieszczenia we własnym domu. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Względy ekonomiczne są priorytetem na początku prowadzenia każdej firmy.
Należy także pamiętać o wydatkach związanych z prowadzeniem działalności. Zakupić m.in. stoły, krzesła, kartony do przechowywania zaproszeń, komputer, drukarkę, papier wizytówkowy, artykuły plastyczne oraz gilotynę. Całkowity koszt inwestycji to około 9 tys. zł. Niektóre z ww. materiałów są zamawiane w zależności od zapotrzebowania co miesiąc.
Dodatkowe koszty to media (prąd, gaz, czynsz za lokal, telefon, internet). Warto pamiętać, żeby w ofercie było wiele rodzai zaproszeń m.in. ślubne, komunijne, na chrzciny, 18 – ste urodziny, jubileusze, eventy firmowe.
Istotną kwestią jest reklama biznesu. Profesjonalna strona pozwoli zobaczyć asortyment znacznie większej liczbie osób. Dodatkowo udział z targach ślubnych, roznoszenie ulotek i pozostawianie ich w miejscach publicznych (kwiaciarnie, salony kosmetyczne, ślubne itp.)

Sprzedaż zaproszeń można prowadzić poprzez sklep internetowy, stacjonarny lub wysyłkowo. Najmniejsze koszty działalności są podczas sprzedaży internetowej. Niezbędne jest wtedy oprogramowanie, aby umieszczać zdjęcia i opis produktów.

 

Rate this post

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.