Dlaczego aparthotele są coraz bardziej popularne w Polsce?

Nazwa aparthotel dla wielu osób brzmi w sposób niezrozumiały. Składa się z dwóch połączonych słów — apartament i hotel. Oznacza to możliwość wynajmowania mieszkań i korzystania z nich podobnie jak z pokoju hotelowego. Jakie zalety ma ta forma noclegu?

 

Wygodny system zakwaterowania

Aparthotel to coraz bardziej popularny system wynajmowania mieszkań w naszym kraju. Ma szereg zwolenników wśród osób często zmieniających miejsce zamieszkania. Aparthotele są popularne w grupie ludzi podróżujących lub przemieszczających się z uwagi na charakter zatrudnienia i prowadzonej działalności gospodarczej. Potrzebują oni możliwości szybkiego zakwaterowania na ściśle określony czas przy zachowaniu jak największej ilości wygód i udogodnień.

Funkcjonalność i niskie koszty

Odpowiedzią na te potrzeby są aparthotele, które stanowią tańsze rozwiązanie niż tradycyjne miejsca hotelowe. Dają większą swobodę ruchu niż korzystanie z pokojów jedno- lub dwuosobowych o tradycyjnym kwadratowym układzie ścian. W aparthotelu mieszkańcy dysponują większą przestrzenią pozwalającą na wydzielenie kilku stref przeznaczonych, na przykład, na odpoczynek, pracę lub oglądanie telewizji.

Coraz wyższy standard obsługi

Z uwagi na coraz większe zainteresowanie aparthotelami, wynajmowane mieszkania mają coraz wyższy standard i są wyposażone w nowoczesny sprzęt. Niektóre aparthotele rozwijają nawet infrastrukturę podobną do tradycyjnego hotelu. Można w nich znaleźć dodatkowe pomieszczenia, takie jak portiernia, restauracja lub inne sale przeznaczone do aktywnego spędzania czasu.

Wiele atrakcyjnych lokalizacji

Aparthotele są bardzo często lokalizowane w centrach miast lub blisko uczęszczanych miejsc turystycznych. Według prowadzonych badań około 20% turystów korzystających z tej formy noclegu to osoby przyjeżdżające z zagranicy. Z tego względu właściciele mieszkań przeznaczonych na wynajem starają się zapewniać komfortowe warunki pobytu, a także rozbudowane wyposażenie kuchni, łazienki i pokoju dziennego. Dzięki temu turyści mogą samodzielnie przyrządzać posiłki, a także korzystać z innych udogodnień, bez względu na porę dnia i nocy.

Atrakcyjna lokalizacja aparthoteli pozwala poznać interesujące miejsca w różnych miastach. Można do nich dotrzeć zwykle bez potrzeby dojazdu autem, co przyspiesza zwiedzanie, a także powoduje oszczędności środków finansowych. Droga do muzeum, ogrodu zoologicznego lub aquaparku nie wymaga korzystania z komunikacji miejskiej, a każdy dzień może być wypełniony aktywną rozrywką.

Planowanie podróży biznesowych

Aparthotele są coraz częściej wybierane przez osoby zainteresowane podróżami biznesowymi. Kilkudniowe delegacje będą bardziej przyjemne, jeśli zdecydujemy się na wynajem noclegu w miejscu, gdzie będzie można korzystać z różnych sprzętów tak, jak w stałym miejscu zamieszkania. Przez kilka lub kilkanaście dni w aparthotelu można urządzić się podobnie jak w domu. Ponadto ułatwia to organizację rozmów w celu omówienia planu działania na kolejny dzień. Współpracownicy nie muszą spotykać się w hotelowej poczekalni, co ułatwia rozdział obowiązków i utrzymywanie pozytywnych relacji biznesowych.

Wypoczynek w komfortowych warunkach

Bez względu na powód wynajęcia aparthotelu, pobyt w takim miejscu będzie bardziej komfortowy niż w zwykłym hotelu. Każda osoba może mieć swoją własną sypialnię, jak również spędzać czas na balkonie, na przykład, przy ulubionej kawie. Ma to szczególne znaczenie podczas delegacji wieloosobowej lub w sytuacji, gdy plan dnia wymaga szczególnego skupienia i przygotowywania dużej ilości materiałów przed komputerem.

Nocleg w aparthotelu pozwala lepiej wypocząć, a praca może być w nich bardziej efektywna. Aparthotele umożliwiają spędzanie czasu w różnych miastach prawie w taki sam sposób jak w domu. Są tańsze niż tradycyjne hotele, a jednocześnie zapewniają zdecydowanie wyższy poziom prywatności. Dlatego są to noclegi coraz częściej poszukiwane w naszym kraju.

Wiele tego typu miejsc wykorzystuje ciekawe rozwiązania, przykuwające uwagę gości. Innowacyjnym pomysłem jest wykorzystanie wszelkiego rodzaju napisów neonowych czy też umieszczenie przykuwających uwagę elementów takich jak logotyp, znak lub inna treść przygotowana w technologii Ledon. Ciekawe inspiracje znaleźć można na stronie tworczywo.pl

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.
Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *