Szkoła muzyczna – rozwój młodzieży i dorosłych

Muzyka jest nieodzownym elementem kultury ludzi. Bez niej społeczeństwo byłoby ubogie, pozbawione przyjemności słuchania oraz tańczenia przy taktach muzycznych. Nawiązując do powyższego można otworzyć własną szkołę muzyki.  Na początku warto zrobić biznesplan, aby zobrazować sobie mocne i słabe strony przedsięwzięcia. Będziemy mieli pogląd jak mniej więcej ma wyglądać nasze działanie. Następnie należy poznać najbliższą konkurencję oraz  nauczycieli prowadzących zajęcia gry na instrumentach muzycznych. Potem wycenić poszczególne zajęcia na podstawie danych wyszukanych w internecie lub informacji pozyskanych z innych szkół. W następnej kolejności należy znaleźć odpowiedni lokal, gdzie będą realizowane zajęcia. Jeśli się dysponuje takim pomieszczeniem, wtedy nie tracimy środków pieniężnych na wynajem. Na końcu naszego projektu musimy zająć się reklamą. Najtańszą opcją jest reklama lokalna m.in. ulotki, banery, internet, darmowa prasa, marketing szeptany. W ten sposób nie traci się cennego kapitału.
Potrzebny kapitał to około 40 tys. zł. Pieniądze przeznacza się na remont lokalu jeśli jest taka potrzeba. Można także samemu zająć się pracami remontowymi, wtedy nie wynajmuje się fachowców. Następnie należy kupić instrumenty, komputery, tablice, rzutniki, które są potrzebne w takiej placówce edukacyjnej. Koszt lekcji jest uzależniony od intensywności. Wariant podstawowy to 45 min indywidualnej gry na instrumencie oraz 45 min teorii w tygodniu. Koszt około 330 zł miesięcznie. Drugi wariant 90 min gry 45 min teorii również tygodniowo, wtedy koszt wzrasta do 500 zł za miesiąc.
Szkoła powinna uczyć praktyki połączonej w wiedzą historyczną, dlatego tak ważne są zajęcia teoretyczne. Dodatkowo placówka powinna mieć elastyczne godziny zajęć, ponieważ to szkoła jest dla ludzi, a nie odwrotnie. Podczas zajęć muzycznych rozwijane są pasje uczestników niezależnie od wieku. W związku z czym każdy może korzystać z programów edukacyjnych. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ starsi ludzie także mają ukryte zdolności muzyczne, które należy odkrywać na nowo. Taka forma edukacji może stać się dla nich odskocznią od rzeczywistości. Uczestnicy kursu wybierają instrumenty muzyczne według własnych preferencji. Nie ma sztywnych zasad przydzielania sprzętu. Wybór jest spośród gitar, perkusji, trąbek, skrzypiec, akordeonu, pianina, keyboardu. Istnieje także możliwość rozwijania swoich zdolności wokalnych. Poprzez lekcje w szkole, można spotkać ciekawych ludzi, fachowców muzycznych i czerpać od nich inspiracje dla własnej twórczości.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • jak zalożyć szkołę muzyczna
  • jak założyć szkołę muzyczną
  • biznes plan szkoła muzyczna
  • jak załozyć prywatną szkołe muzyczna

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *