Ręczne wypieki – ciasta i słodycze

Własnoręczne przygotowane słodkości mogą stać się szansą na dochodowy biznes. Ciekawe kształty lizaków, czekoladek, ciast, babeczek sprawią, że konsumenci chętnie sięgną po nasze wyroby.

Rozpoczęcie działalności związane jest z kilkoma czynnikami. Na początku warto poszukać osoby, która ma już doświadczenie w tej kwestii. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ biznes wymaga od przedsiębiorcy determinacji i zaangażowania. Ważne jest stworzenie własnych przepisów i określenie jaki typ wypieków będzie dominował w naszej działalności. Wpływ na to ma późniejszy zakup maszyn do produkcji konkretnych wyrobów.

Wszelkie przepisy wykorzystywane w produkcji powinny być tajemnicą. Należy tworzyć receptury oryginalne, które będą się wyróżniały na tle konkurencji. Warto także zatrudnić cukierników znających się na wypiekach. W ten sposób znacznie szybciej można zdobyć doświadczenie od eksperta.
W każdym biznesie na początku ponosi się wydatki, aby w przyszłości mieć dochód. W tym przypadku jest tak samo. Należy znaleźć odpowiedni lokal. Brak wystarczających funduszy na zakup lokalu zrekompensować można sobie poprzez uzyskanie kredytu lub pomoc unijną na prowadzenie działalności gospodarczej.

Lokalizację należy wybierać w sposób przemyślany. Najlepsze jest centrum miasta, miejsca często odwiedzane przez ludzi, rodziców z dziećmi itp. Także obszar w niedalekiej odległości od głównych ulic jest atrakcyjny pod względem inwestycyjnym. Następnie wyposażenie lokalu. Do podstawowych wydatków należy zakup:
– mebli ? lada sklepowa, półki, stoły do robienia słodyczy, narzędzia kuchenne, szafki i szafy na garnki ? ok. 9 tys. zł.
-urządzenia – blendery, miksery, prasy do formowania masy ? do 7 tys. zł.
-garnki ? do 7 tys. zł.
-produkty do robienia słodyczy ? cukier, żelatyna, mąka, glukoza, ozdoby, syropy cukrowe ? miesięcznie 300-500 zł.
Dodatkowo koszty związane z mediami ok. 1000 zł.

Niezbędne jest także uzyskanie wszelkich pozwoleń oraz zaświadczeń na prowadzenie działalności. Istotna jest zgoda Sanepidu, aby móc prowadzić produkcję słodkich wypieków. Pomieszczenia muszą także spełniać wymogi bezpieczeństwa, które zatwierdza straż pożarna. Wszelkie urządzenia i aranżacja wnętrza musi posiadać atest lub certyfikat jakości.

Na samym końcu istotny jest także marketing naszego biznesu. Ważne są reklamy, wszelkie ulotki, plakaty, ale także degustacja wypieków. W ten sposób klienci mogą bezpośrednio stwierdzić czy dany produkt jest smaczny. Jest to najlepsza forma kontaktu z konsumentem. Pokazywanie całego procesu technologicznego podnosi nasz prestiż i firma staje się bardziej wiarygodna. Pokazy dla klientów organizowane cyklicznie znacznie podniosą sprzedaż produktów. Z kolei dla stałych klientów, będzie to okazja do spotkania i konsumpcji.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • sposb na biznes

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *