Korepetycje wirtualne przez internet

Obecnie wśród młodych ludzi jest chęć poszerzania swojej wiedzy. Korzysta się z wielu pomocy naukowych, kursów interaktywnych. Większość można znaleźć w sieci. Wygodnie usiąść przed swoim komputerem i szukać potrzebnych informacji. Rozwiązaniem jest  portal, który łączy ucznia, studenta z wykładowcą. W sieci można znaleźć już taką formę prowadzenia biznesu. Z portalem współpracuje kilkudziesięciu korepetytorów, którzy zajmują się rożnymi dziedzinami nauki. W ten sposób jest możliwość wyboru. Wystarczy się zarejestrować na stronie, wpłacić niewielką kwotę i korzystać z pomocy wykwalifikowanych ludzi. Każdy z użytkowników może oceniać wykładowcę pod względem trafności odpowiedzi. Wówczas tworzy się ranking korepetytorów i wybór właściwej osoby jest znacznie ułatwiony przy ponownej wizycie na portalu. Ten rodzaj współpracy z wykładowcami jest znacznie tańszy od tradycyjnych. Przy okazji otrzymuje pomoc nie tylko od jednej osoby, ale od wielu. Co w normalnych warunkach twarzą w twarz jest niemożliwe do zrealizowania.
Koszty realizacji tego biznesu to około 40 tys. zł. Środki finansowe można uzyskać poprzez dofinansowanie z Unii Europejskiej. Ostatnio wiele projektów regionalnych tworzy się z myślą o nowych przedsiębiorcach. Następie należy stworzyć portal interaktywny.  Zajmują się tym profesjonalne agencje. Oczywiście strona musi być administrowana, aby przez cały czas była dostępna dla użytkowników.
Przedsięwzięcie jest ciekawe, a jednocześnie pomoże  rozwiązywać wiele zadań domowych nie tylko uczniom, ale także ich rodzicom.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • pomysł na biznes dla nauczyciela

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *