Angielski w pracy ? podstawa sukcesu, czy dodatkowy atut?

Wiele osób traktuje znajomość języków obcych jako opcjonalne wzbogacenie swoich umiejętności zawodowych. Nie każdy widzi potrzebę inwestowania w certyfikaty i sens w doskonaleniu swoich umiejętności po godzinach. Czy słusznie? W obecnych czasach trudno znaleźć ofertę pracy, w której nie wymaganoby choćby podstawowej znajomości języka obcego. Zobaczmy, jak to jest naprawdę.

Nie każdy i nie wszędzie, ale?

Znajomość języków obcych z pozoru nie jest wykorzystywana w każdej pracy, ale dziś angielski powoli przestaje być całkiem ?obcy?. Nauczany we wszystkich szkołach daje szanse na wyuczenie się choćby na pamięć podstawowych zwrotów i słówek. Pracodawcy, nawet jeżeli nie planują korzystać z umiejętności językowych pracownika, z pewnością docenią znajomość jednego, a co dopiero kilku języków obcych. Brak znajomości angielskiego na chociażby podstawowym poziomie może świadczyć o tym, że kandydat jest po prostu leniwy i nie przykładał się do swoich szkolnych obowiązków. Czemu więc miałby się angażować w pracę?angielski i hiszpański dla firm

Oferty +

Bywa, że małe i średnie przedsiębiorstwa, a także globalne korporacje szukają osoby do obsługi konkretnego klienta. Kiedy więc robią interesy z obcokrajowcami, szukają kandydatów mówiących płynnie w ich języku. W każdej gazecie można się natknąć na ogłoszenia o treści: ?poszukiwana księgowa z angielskim?, albo ?zatrudnię asystenta z hiszpańskim? ? oprócz umiejętności, liczy się również możliwość komunikacji z klientem. Takie stanowiska są z reguły lepiej płatne i warto wysyłać na nie swoje CV. Nawet jeśli nie znamy innych języków niż angielski, wciąż mamy szansę przekonać do siebie pracodawcę.

Praca za granicą?

Nie każdy marzy o emigracji, ale praca za granicą daje ogromne doświadczenie i możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności. Nawet kilku tygodniowy staż potrafi wzbogacić nasze CV o cenne punkty, takiej jak samodzielność, odporność na stres, czy umiejętność pracy w międzynarodowym zespole. Warto rozważyć nawet krótki wyjazd zawodowy i przy okazji pomyśleć o udoskonaleniu swoich umiejętności językowych.

Więcej na temat nauki języków obcych znajdziesz na: http://ilang.pl/ilang-dla-firmy

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *