Konferencje i szkolenia – nowy trend

Dynamiczny rozwój runku i gospodarki generuje potrzebę dokształcania kadry pracowniczej; biznes związany ze szkoleniami i zjazdami jest na tyle rozwinięty, że niektóre ośrodki prosperują już tylko w oparciu o to, nie licząc za bardzo na przypływ turystów. Jak wygląda organizacja konferencji i szkoleń? Sprawdźmy?

Na wyjeździe

Szkolenia pracownicze często łączy się z elementami integracji, dlatego firmy wybierają pod to wydarzenie miejsce uniwersalne, które zapewni nocleg, odpowiednio wyposażoną salę konferencyjną oraz ofertę rozrywkową na wieczór. Tego rodzaju zjazdy odbywają się zazwyczaj w weekendy, aby mieć odpowiednią ilość czasu na pogodzenie wszystkich założeń spotkania. Na szkolenia tego rodzaju wybiera się zazwyczaj hotele znajdujące się w dobrej lokalizacji i o szerokiej ofercie, jak np. http://www.hotel-calisia.pl, które jednocześnie nie są centrum rozrywki z aquaparkiem i spa, co przyciąga tłumy i nie pozwala na kilkugodzinne skupienie uwagi. Firmy coraz większą wagę przykładają zarówno do systematycznego rozwoju umiejętności swoich pracowników, jak i dbania o to, aby ich relacje były koleżeńskie, a zespół zintegrowany. Zauważano, że osoby, które się lubią i dobrze czują w swoim towarzystwie pracują wydajniej i z większą chęcią spełniają służbowe obowiązki. Dobrze jest wykorzystać tkwiący w tej zależności potencjał i dać pracownikom możliwość zacieśnienia więzi.

szkolenia-i-konferencje-trend

Konferencje różnego rodzaju

Od kilku lat hotele notują znaczny wzrost zainteresowania organizacją konferencji i zjazdów. Oprócz większego zainteresowania pracodawców kwestiami takimi, jak integracja pracowników oraz pogłębianie ich wiedzy i zawodowych kompetencji przez rozmaite warsztaty i szkolenia, modne zrobiły się zjazdy absolwentów różnych szkół, do czego bardzo przyczynił się rozwój portali społecznościowych. Pokolenie obecnych czterdziestolatków dostało nagłą szansę odszukania znajomych i sympatii z dawnych lat, z której korzysta bardzo ochoczo i często. Poza tym intensywne zmiany społeczne wymusiły zmianę w sposobie obchodzenia wielu świąt i coraz częściej rodzinne zjazdy lub uroczystości odbywają się w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych, nie zaś w rodzinnych domach, jak kiedyś.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *