Kantor wymiany walut – online

Obrót pieniędzmi zawsze należał do opłacalnych biznesów. Szczególnie było to widoczne w latach 80-tych  dwudziestego wieku.

Obecnie większość sprzedaży, działalności funkcjonuje wirtualnie. Nie inaczej jest z kantorami. Kantor internetowy jest dochodowym przedsięwzięciem, ale wymaga czasu i odpowiedniego kapitału. Otwarcie tego typu działalności związane jest z posiadaniem podmiotowości prawnej oraz niekaralnością. Następnie należy zarejestrować działalność gospodarczą lub spółkę cywilną oraz uzyskać wpis do działalności kantorowej. Właściciel kantoru uzyskuje dochody na tzw. spreadzie. Jest to różnica między kursem kupna, a kursem sprzedaży.

Czasami niewielkie kwoty, ale przy dużej liczbie transakcji są to znaczące sumy. Rozpoczęcie działalności związane jest także z zatrudnieniem odpowiednich pracowników. Powinny to być osoby kompetentne znające się na prowadzeniu firmy, ekonomii, usługach bankowych, informatyce, sprzedaży, księgowości i marketingu. Oczywiście każde z tych obszarów działalności powinna obsługiwać jedna osoba.

Koszty samej inwestycji uzależnione są od jakości systemu, który będzie obsługiwał klientów. Im bardziej rozbudowany, zautomatyzowany tym droższy. Ilość banków z którymi będzie się współpracowało, zakres obsługiwanych walut, tym kapitał większy. Jest to przedział od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Zwrot z inwestycji następuje w przeciągu dwóch lat. Jest to wynikiem niskiej marży na transakcjach. Oczywiście założeniem jest roczny obrót około 100 mln złotych.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

 • jakie oprogramowanie dla kantoru
 • księgowość kantoru

Możesz również polubić…

9 komentarzy

 1. Zosia pisze:

  Polecam KantorEkspert.pl do wymiany on line. Konkurencyjne ceny i szybka realizacja transakcji. Warto zacząć od wymiany mniejszych kwot aby przekonać się jak działa kantor internetowy

 2. Gość pisze:

  Polecam rozejrzeć się za dobrym kantorem internetowym, co zdecydowanie ułatwia życie. Pewny Kantor to moim zdaniem najlepszy wybór na ten moment.

 3. Oliwka74 pisze:

  Prowadzę swój kantor od jakiegoś czasu, współpracuję z info-logic od samego początku, poza oprogramowaniem stworzyli mi elegancką stronę publiczną, która przyciąga klientów. Współpraca się układa jak najlepiej, zawsze mogę liczyć na wsparcie i nowatorskie rozwiązania. Widziałam na ich stronie kilka ciekawych artykułów o korzystaniu z kantorów internetowych, o założeniu kantoru, o biznesie w internecie i wiele innych, polecam 🙂 info-logic.pl/warto-wiedziec

 4. ProKantor pisze:

  Witam,
  Zajmujemy się oprogramowaniem do kantorów internetowych. Jesteśmy firmą z 6-cio letnim stażem. Więcej info na numer 737 747 684. Firma ProKantor.

 5. czwartek pisze:

  Ja od lat współpracuję z info-logic.pl/
  Również w zakresie oprogramowania dla kantorów internetowych. Trafiłem na nich przypadkiem, a dziś nie zamieniłbym programu na żaden inny.

 6. Oprogramowanie dla kantorów internetowych pisze:

  Ciekawy artykuł, chodź mało w nim szczegółów. Chcąc rozszerzyć temat chciałbym zwrócić uwagę na fakt iż przy wyborze firmy specjalizującej się w oprogramowaniu dla kantorów warto zwrócić uwagę na to czy firma ma wieloletnie doświadczanie i czy obsługuje wciąż działające kantory.
  Podstawowy problem w kantorowców to wieczna integracja z bankami i automatyzacja wysyłania przelewów i pobierania historii. Koszt oprogramowania początkowy to jedno, ale późniejsze wsparcie jest również bardzo ważne. Oprogramowanie dla kantorów internetowych dostarcza np Cantorex.com , zapewnia pełną komunikację z największymi bankami w polsce. Rozwiązanie dedykowane jest dla średnich i dużych kantorów.

 7. Marcin pisze:

  Tego szukałem:)

 8. Marta pisze:

  Polecam wcześniej, przed wymianą, skorzystać z porównywarki kantorów internetowych na przykład kantorbox.pl

 9. oprogramowanie dla kantoru pisze:

  Szukając informacji dotyczących oprogramowania kantoru internetowego znalazłem stronę która oferuje oprogramowanie ProKantor.pl. Jestem już po podpisaniu umowy z firmą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *