Wirtualna rzeczywistość, a realne zyski

Wirtualna rzeczywistość to nowe medium, które w ciągu kilku ostatnich lat rozwija się w niesamowitym tempie. Wśród zagranicznych i polskich firm widzimy bardzo duże zainteresowane aplikacjami virtual reality i filmami 360. Niektóre firmy podchodzą jednak do wirtualnej rzeczywistości sceptycznie. Obawiają się wykonania pierwszego kroku, nie mając świadomości jak olbrzymi potencjał drzemie w dedykowanych rozwiązaniach VR, takich jak filmy 360. czy aplikacje virtual reality. Czym dokładnie są filmy 360 przeczytasz tutaj: http://epicvr.pl/pl/filmy-360/.

Oczywiście takie oczekiwanie jest w pełni zrozumiałe. Wszak nikt nie zaryzykuje wydania sporej części budżetu reklamowego na coś co nie zostało jeszcze dokładnie przetestowane w realiach marketingowych. Jednak jak pokazuje doświadczenie – na wszelkiego rodzaju nowinkach można wiele zyskać. Aplikacje VR przyciągają ludzi i gwarantują duże zainteresowanie. Więcej o aplikacjach VR dowiesz się tutaj: http://epicvr.pl/pl/aplikacje-vr/. Polacy wiedzą czym jest vr, jednak wielu z nich nie miało z nim dotąd styczności. Na naszych spotkaniach VR, kiedy prezentujemy rozwiązania wirtualnej rzeczywistości obserwujemy wręcz gigantyczne zainteresowanie widzów. Wszyscy, niezależnie od wieku są ciekawi ?jak wygląda ta wirtualna rzeczywistość? i ?co można z nią zrobić??

Wirtualna rzeczywistość przede wszystkim pozwala człowiekowi całym sobą zanurzyć się w różne, generowane komputerowo (lub nagrywane kamerą 360) światy. Zakładając na głowę gogle VR możemy mieć pewność, że nasze pole widzenia w całości zostanie wypełnione obrazem wirtualnej rzeczywistości. Żadne bodźce zewnętrzne nie będą nas rozpraszać, a my będziemy mogli spokojnie rozkoszować się doznaniami ze świata VR. To właśnie ten fakt sprawia, że rozwiązania VR tak chętnie wykorzystywane są w biznesie oraz w świecie marketingu i reklamy. Za pomocą aplikacji VR lub filmu 360 możemy w pełni zaangażować uwagę widza, mając ją niejako na wyłączność. Możemy tworzyć niezwykle angażujące historie, które na długo zapadną widzowi w pamięć, dając wysoki zwrot z poniesionych na reklamę nakładów.

W VR najważniejsze jest pierwsze wrażenie.

Pierwsze wrażenie determinuje nasz cały światopogląd dotyczący danej osoby czy przedmiotu. Nie inaczej jest w przypadku wirtualnej rzeczywistości. Dlatego bardzo ważnym czynnikiem decydującym o sukcesie kampanii VR wykorzystującej aplikacje VR czy filmy 360 jest ich jakość. Jeśli widz już od pierwszych sekund nie zostanie w pełni wciągnięty do świata wirtualnej rzeczywistości i nie zaangażuje się całym sobą w opowiadaną historię ? mamy marne szanse na sukces. Nic zatem dziwnego, że wiele firm może być sceptycznie nastawionych do promowania swojej marki poprzez VR, jeśli ich pierwszy kontakt z tym medium nie był udany.

Jako twórcy wysokiej jakości aplikacji VR często edukujemy i rozmawiamy z ludźmi o nieograniczonym potencjale VR. Przełamanie bariery strachu, by przekonać się jak wielki potencjał drzemie w wirtualnej rzeczywistości jest naprawdę łatwe. W wirtualnej rzeczywistości ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia twórców aplikacji czy filmów 360.

Efekt jaki wywoła marketingowa kampania VR wśród klientów firmy może być wręcz piorunujący. Wyobraź sobie sytuację, gdzie jako właściciel szybko rozwijającej się marki, podbijającej zagraniczne rynki ? decydujesz się na otwarcie dodatkowych sklepów. Jednak za namową agencji VR, zamiast otwierać kilkanaście sklepów, w różnych lokalizacjach ? otwierasz jeden, świetnie działający sklep online w wirtualnej rzeczywistości. Za pomocą VR ? każdy może odwiedzić Twój sklep, niezależnie od tego, w której części świata aktualnie przebywa. Oprawa graficzna i wygląd sklepu mogą być personalizowane pod potrzeby konkretnych użytkowników. Możesz zmieniać wystrój sklepu, jego położenie czy wygląd ? dowolną ilość razy. Możesz prowadzić uwagę widza w taki sposób, by jeszcze skuteczniej skusić go np. do skorzystania z oferty promocyjnej. Ponadto za pomocą technologii zbliżonej do ?plików Cookies? możesz w pełni prześledzić proces decyzyjny klienta, by w przyszłości jeszcze skuteczniej skłaniać go do zakupów. Co najważniejsze ? wszystko to za ułamek ceny, którą generowałoby utrzymywanie jednego salonu w prestiżowej lokalizacji miasta. To tylko jeden z setek przykładów pokazujących jak VR może zrewolucjonizować Twój biznes dając Ci realne pieniądze. Można by oczywiście dywagować na temat tego, że klienci wolą dotknąć towaru w świecie rzeczywistym. Jednak biorąc pod uwagę sukces rynku e-commerce w Polsce, widać wyraźnie, że z roku na rok coraz więcej zakupów dokonujemy w internecie.

Z dużą dozą pewności mogę stwierdzić, że za 7-10 lat zakupy w wirtualnej rzeczywistości staną się normą.

Adrian Łapczyński
EPICVR (www.epicvr.pl) ? filmy 360, aplikacje VR

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *