Brandhero, czyli stand reklamowy POS w najlepszym wydaniu

Posiadasz swoją markę i chcesz sprawić, by stała się doskonale rozpoznawalna? Świetnym pomysłem na zwiększenie rozpoznawalności marki są standy reklamowe POS, a wśród nich stand w formie postaci. Dlaczego warto mieć swojego bohatera i co to właściwie daje?

Brandhero, czyli kto?

Każdy z nas niejednokrotnie widział reklamy, w których zamiast ludzi występowały jakieś zabawne postaci z kreskówek czy zwierzaki. Takie reklamy, choć można by było spekulować nad ich powagą, z pewnością są o wiele bardziej efektywne, gdyż bawią i łatwiej zapadają w pamięć. Na pewno szybciej zapamiętasz hasło reklamowe ukazywane przez zabawnego zwierzaka niż przez osobę w garniturze, która nie wyróżnia się w zasadzie niczym specjalnym. Takie standy reklamowe POS, występujące w formie kartonowych postaci o szerokim zastosowaniu to potencjalni bohaterzy Twojej marki.

Standy reklamowe POS w formie postaci, czyli jakie cechy powinien mieć bohater marki?

Brandhero powinien być charakterystyczny i łatwy do zapamiętania. Nie wystarczy na tekturze nadrukować wizerunek np. kota. Ale już nadanie mu imienia i jakiejś charakterystycznej, nietuzinkowej cechy, np. butów albo kapelusza, może sprawić, że potencjalny klient łatwiej zapamięta Twoją markę. Postać powinna być przyjazna, powinna także budzić sympatię wśród klientów.

Rodzaje ścianek z postaciami

Standy reklamowe POS w formie postaci mogą występować w jednym z trzech podstawowych rodzajów:

  • Ścianka postać foto, czyli teksturowa postać, często o rzeczywistych rozmiarach, drukowana bez twarzy celem umożliwienia klientowi wykonanie zabawnego zdjęcia,
  • Ścianka z ogródkiem, czyli z wydzielonym miejscem na ulokowanie jakichś produktów,
  • Ścianka z tłem, na którym można nadrukować dowolny wzór, logo czy hasło reklamowe.

Każda z tych ścianek daje nam ogromną możliwość kreacji. Możesz stworzyć projekt bohatera marki od podstaw, kreując jego wizerunek i świadomie wpływając na wybory potencjalnych klientów. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie wizerunku ambasadora marki, jeżeli dana marka go posiada. To również wpływa na większą rozpoznawalność marki wśród konkurencji.

Zalety ścianek reklamowych z postaciami

Główną zaletą ścianek tekturowych z postaciami jest przede wszystkim wysoka efektywność i skuteczność. Taka ścianka łatwo zwraca uwagę klienta, a dzieje się to często nawet mimowolnie, bez udziału jego świadomości. Ponadto, ścianka tekturowa z ogródkiem pozwala na łatwą i efektywną ekspozycję promocyjnych produktów czy próbek asortymentu. Ścianki tekturowe drukowane są  najwyższej jakości, dzięki czemu kolory są żywe, mocno nasycone i pełne kontrastu.

Podsumowanie

Ścianki tekturowe z postaciami to jeden z bardziej efektywnych i przyjaznych klientowi standów reklamowych POS, które są stosowane coraz częściej. Nie ulega wątpliwości, że ich skuteczność jest tym wyższa, im ciekawszy i przyciągający wzrok jest projekt graficzny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj tutaj: https://grupaluxpol.pl/standy-reklamowe-pos/.

5/5 - (1 vote)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *