Amerykańskie lody z automatu

Lody są nieodzownym elementem związanym z wiosną i latem. Najczęściej dzieci są spragnione tych słodkich przysmaków. Poza dostępnymi lodami gałkowymi oraz włoskimi, popularne stają się coraz bardziej lody amerykańskie. Produkty wyglądają inaczej i mają wiele smaków. Dzieje się tak, ponieważ ten rodzaj lodów jest dostępny praktycznie tylko z sezonie letnim i to w miejscowościach wypoczynkowych. Nasycenie tego rodzaju produktem jest widoczne nad polskim morzem. W związku z czym poszukiwana jest nisza w pozostałych regionach.  Jedna z polskich firm rozpoczęła działalność franczyzową w tej branży i stara się pozyskać nowych kontrahentów. Istotą działalności przedsiębiorstwa jest tworzenie niespotykanych lodowych smaków. Obecnie jedna maszyna do produkcji może wytworzyć ponad kilkadziesiąt różnych rodzajów lodów. Dzieje się to za sprawą odpowiednio dobranej receptury oraz ciekawego menu w poszczególnych lodziarniach. Placówki tej firmy są zlokalizowane przede wszystkim we wschodniej Polsce. Poprzez umowy franczyzowe istnieje możliwość wypromowania produktu także w innych częściach kraju. Dostępne lody są kręcone i wyglądem przypominają świderki. Właściciele starają się wymyślać coraz to nowe kształty, aby zainteresować najmłodszych konsumentów.
Istnieją dwa modele kooperacji z producentem lodów amerykańskich. Pierwszy jest przeznaczony dla osób nie mających doświadczenia w sektorze gastronomicznym. Opiera się na otwarciu własnego lokalu lub wynajmowania odpowiedniego pomieszczenia o powierzchni 10 ? 25 m?. Drugi wariant jest dla ludzi, którzy prowadzą pizzerię, bar, restaurację. Powinni wtedy wyznaczyć w swoim lokalu powierzchnię 3m?, aby spokojnie móc zagospodarować stoisko do produkcji lodów. Franczyzobiorca sam musi poszukać odpowiedni lokal, ale cały czas jest to pod nadzorem sieci. Najlepsze miejsca to centra miast, deptaki, parki, obszary z dużym przepływem ludzi. Partner biznesowy ma zapewniony projekt sanitarny, doradztwo w zakresie prowadzenia lokalu gastronomicznego, doborze wszelkich potrzebnych urządzeń. Dodatkowo franczyzobiorca otrzymuje wzory materiałów reklamowych oraz pakiet szkoleń dla personelu.

Przykładowy koszt inwestycji

  • Zakup nowej maszyny do lodów: 35 tys. zł
  • Zakup używanej maszyny: 12 tys. zł
  • Aranżacja lokalu: 7 tys. zł
  • Opłaty miesięczne: 550 zł
  • Zwrot inwestycji w ciągu 2 miesięcy
Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • lody z automatu

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. fido pisze:

    Lody zawsze związane były z dzieciństwem. Przynajmniej mi sprawiało wielką frajdę lizanie ich za małolata. Teraz jest tak szeroki wybór, że trudno się zdecydować co wybrać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *