Pomysł na biznes sezonowy, czyli sprzedaż lodów jest dalej na czasie

Jest wiele biznesów sezonowych, jakie warto wziąć pod uwagę, na przykład już nawet 5 tysięcy złotych może wystarczyć do tego by sprzedawać lody, czyli coś co latem cieszy się ogromnym popytem. Oczywiście taki ewentualny lodziarz, powinien się zastanowić czy lepszą alternatywą nie byłby zakup odpowiedniego samochodu ewentualnie jego leasing, zatem liczymy co miesiąc dodatkowe tysiąc złotych na jego pożyczenie, lub będziemy posiadać 50 tysięcy na jego zakup.

Biznes jakim jest sprzedaż lodów wymaga różnego kapitału, wiele tutaj zależy od kilku czynników, jednym z nich jest bez wątpienia fakt, gdzie taką działalność zamierzamy realizować. Wiadomo, że w różnych częściach naszego kraju, panuje adekwatny ruch turystyczny, a przy tym na sprzedaż lodów czy branie takiego biznesu pod uwagę, jest czymś nader oczywistym i zrozumiałym. Na pewno kilkadziesiąt tysięcy złotych powinny pomóc w rozkręceniu na początkowym etapie takiego biznesu, z czasem jednak niezbędny będzie jego rozwój. Część przedsiębiorców w tej branży, mówi o pojawiających się zyskach już w pierwszym sezonie prowadzenia takiej działalności. 

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Darek pisze:

    Lody to bardzo dobry biznes sezonowy pod warunkiem dobrej lokalizacji, czyli duży ruch pieszych, brak bliskiej konkurencji, chyba że posiadamy poważną przewagę konkurencyjną,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *