Pranie i prasowanie to pomysł na biznes

W dzisiejszych czasach, kiedy większość osób koncentruje się na karierze i próbuje powiązać wolny czas z życiem towarzyskim i rodzinnym, obowiązki domowe spadają na dalszy plan. Często znajdziemy ogłoszenia, że ktoś chętnie zatrudni panią do prania i prasowania. Okazuje się, że to całkiem niezły pomysł na biznes.

Prasowanie i pranie na szeroką skalę ma sens w dużych miastach. W małych miejscowościach raczej trudno o szerokie grono klientów. Obowiązkowo musimy mieć przynajmniej kilka pralek, a także profesjonalny sprzęt do prasowania. Niezbędne jest indywidualne podejście do klienta, prasowanie koszuli bez kantów, spodni w kant i pilnowanie innych szczegółów, za które klient gotowy jest zapłacić.

Innym sposobem na odciążenie gospodyń domowych jest założenie pralni samoobsługowej. Koszt wynajmu lokalu, reklamy i odpowiedniego wyposażenia to ponad sto tysięcy złotych. Biznes ma szansę zwrócić się po kilku latach. Poza oferowaniem usług studentom, osobom nie posiadającym pralki czy turystom, warto podpisać umowę z lokalną firmą, jak chociażby hotel, dom weselny czy restauracja. 

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *