Jak promować wizerunek influencera poza swoim kontem na Instagramie?

Influencerzy na Instagramie to swego rodzaju internetowi celebryci. Ich zasięgi sięgają dziesiątek, a nawet setek tysięcy osób. Poszerzanie strefy wpływu często jednak wymaga wychodzenia poza instagramowe środowisko. Oto kilka możliwości promowania wizerunku poza własnym instagramowym profilem.

Jak promować wizerunek influencera?

Na wstępie warto zaznaczyć, że nie ma jednej możliwej i sprawdzonej drogi zdobycia popularności w internecie. Wiele zależy od tego, w jakiej tematyce obraca się dana osoba. Istnieje wiele sposobów, by zwiększyć swoją rozpoznawalność. Nie każdy będzie jednak odpowiedni dla każdego influencera. Dlatego, zanim wybierzemy jeden z opisanych niżej sposobów, warto zastanowić się, który najlepiej sprawdzi się w naszej branży.

1. Prowadzenie bloga

Wielu influencerów to jednocześnie blogerzy. Często ich popularność ma swoje korzenie właśnie w popularności bloga. Zdarzają się jednak również przypadki odwrotnej kolejności. Blog może być rozszerzeniem działalności instagramowego influencera. W jego ramach możemy zamieszczać bardziej rozbudowane treści, które nie mieszczą się na stories i w postach. Tym samym możemy dotrzeć do nowych odbiorców, którzy przeszukują internet z poziomu wyszukiwarki internetowej.

2. Współorganizacja konkursów

Powszechnie stosowanym sposobem na zwiększenie zaangażowania w mediach społecznościowych jest organizacja konkursów i rozdań. Co więcej, z tej metody można skorzystać, nawet nie dysponując budżetem na nagrody. Influencer może zostać twarzą konkursu i promować go w ramach swojego profilu. W ten sposób dociera do odbiorców marki będącej sponsorem nagród oraz nowych osób chcących wziąć udział w zabawie.

3. Redystrybucja zdjęć

Instagram to medium skupione wokół efektownych zdjęć. Każdy influencer ma zatem szeroki ich wachlarz. Można to bardzo łatwo wykorzystać, zamieszczając je poza mediami społecznościowymi – np. w serwisach z inspiracjami, takich jak np. Zszywka.pl lub na stockach ze zdjęciami do komercyjnego wykorzystania. Szczególnie wiele możliwości mają influencerzy działający w temacie mody. Istnieją strony oferujące rozwiązania dla influencerów. Jedną z nich jest Butik.pl. W ramach tej witryny można m.in. dodać zdjęcia swoich stylizacji i za darmo promować wizerunek modowego stylisty. Popularne zdjęcia mogą zwrócić uwagę potencjalnych followersów oraz marek odzieżowych chętnych do współpracy.

4. Takeover’y

W niektórych branżach świetnie sprawdzają się tzw. takeovery. Polega to na tymczasowym przejęciu konta marki lub organizacji, przez influencera. Takie przejęcie zwykle trwa kilka dni i jest z góry zaplanowane. Osoba, która bierze w swoje ręce odpowiedzialność za konto firmowe, powinna być związana z branżą, w której działa marka i mieć coś ciekawego do pokazania w postach i stories. Taka współpraca przynosi korzyści win-win. Firma zyskuje ciekawe treści i uwagę followersów influencera, natomiast influencer – okazję, by zabłysnąć przed odbiorcami znanej marki.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *