Kserokopiarka do biura ? wypożyczyć czy kupić?

W praktycznie każdym biurze kserokopiarka jest urządzeniem niezbędnym, z którego korzysta się każdego dnia. Jednak ksero może być sporym wydatkiem, zwłaszcza w sytuacji, gdy firma szuka wysokiej klasy sprzętu o szerokiej gamie funkcji. W takiej sytuacji można pomyśleć o wypożyczeniu sprzętu zamiast jego zakupu.

Dzisiaj w sprzedaży znajduje się szeroka gama kserokopiarek, które sprawdzają się zarówno w mniejszych biurach, jak i w tych dużych, gdzie są intensywnie eksploatowane. Dostępne są też nowoczesne kserokopiarki cyfrowe, które, w przeciwieństwie do modeli analogowych, nie tylko potrafią kopiować, ale również można dzięki nim skanować, faksować i drukować dokumenty, także przesyłając je do nich w ramach sieci informatycznej firmy.

Ceny kserokopiarek rozpoczynają się od około 800 złotych, ale wysokiej klasy sprzęt to wydatek nawet około 5000 złotych, a nawet powyżej 10000 złotych w zależności od posiadanych funkcji. Nie każda firma może pozwolić sobie na tak duży wydatek, biorąc pod uwagę swój budżet. Oczywiście, można zdecydować się na wzięcie kredytu lub na leasing, niemniej jednak nie zawsze wchodzą one w grę, biorąc pod uwagę kondycję finansową firmy, zwłaszcza nowej, która dopiero rozpoczyna swoją działalność.

c308

Zarówno zakup, jak i wypożyczenie sprzętu biurowego mają swoje zalety i wady, wobec tego zawsze należy dobrać taką opcję, która będzie najbardziej opłacalna, także patrząc w przyszłość.

Wypożyczenie kopiarki to przede wszystkim propozycja dla tych firm, które chcą obniżyć koszty prowadzenia biura, a tym samym całej działalności. Dzięki wypożyczeniu sprzętu nie trzeba angażować własnych środków w jego kupno, a co więcej, można korzystać z szerokiej gamy usług dodatkowych. Najczęściej wynajem urządzenia obejmuje jego dowóz oraz uruchomienie, obsługę serwisową gwarancyjną i pogwarancyjną, prowadzenie przeglądów oraz utylizację zużytych urządzeń.

Wynajem niesie ze sobą realne korzyści finansowe ? pozwala na łatwiejszą kontrolę kosztów i ich comiesięczny monitoring, jako że płaci się jedynie określoną stawkę, bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków, na przykład w razie usterek. Jest to zatem zdecydowanie najlepszy wybór dla małych i młodych firm, które nie mogą zdecydować się na poważny wydatek. Również wynajem to najlepszy wybór na różnego rodzaju eventy, gdy potrzebny jest dostęp do kserokopiarki, na przykład podczas targów, konferencji, sympozjów czy szkoleń.

Oczywiście, za wynajem trzeba płacić. Koszty zależne są od szeregu czynników, między innymi od rodzaju wybranego sprzętu, planowanej liczby kopii wykonanych na miesiąc, a także od zakresu obsługi. Zwykle cena wynajmu kopiarki wraz z dostawą materiałów eksploatacyjnych oraz obsługą serwisową zaczyna się od 100 złotych netto miesięcznie. Wobec tego warto przeliczyć, czy takie rozwiązanie jest opłacalne w dłuższej perspektywie czasowej.

Zakup sprzętu biurowego to z kolei najlepszy wybór wtedy, gdy szuka się urządzenia do długoterminowego użytkowania. Wówczas otrzymuje się kserokopiarkę na własność, którą można zakupić także z obsługą serwisową i eksploatacyjną. Wówczas rozliczenie najczęściej następuje zgodnie z liczbą wykonanych kopii, ale to także wygodne rozwiązanie, ponieważ firma otrzymuje wówczas pełne wsparcie specjalistów w cenie, także w razie wystąpienia usterek.

Zatem, na co warto się zdecydować? Jak już powiedzieliśmy na wstępie, zarówno zakup kserokopiarki, jak i jej wynajem mają swoje zalety i wady, dlatego też należy dobrze zapoznać się z każdą z tych metod oraz ich kosztami. Najlepiej wysłać zapytania ofertowe do kilku firm świadczących usługi wynajmu oraz sprzedających ksero, aby dowiedzieć się, gdzie można liczyć na najbardziej atrakcyjną ofertę pod kątem cenowym oraz jakości obsługi.

Jeżeli interesują cię kopiarki Konica Minolta lub innych marek na sprzedaż i na wynajem, skorzystaj z oferty firmy Fix&Print z Warszawy, która zajmuje się świadczeniem kompleksowych i profesjonalnych usług w tym zakresie.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *