Czym się kierować przy zakupie drukarki do biura? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Odpowiednie wyposażenie biura to podstawa wydajnej pracy. Dlatego trudno dziś funkcjonować bez sprzętów elektronicznych. W końcu to one usprawniają realizowanie zleceń służbowych. Jednym z urządzeń, które musi się znaleźć w firmie, jest drukarka. Wbrew pozorom jej wybór nie należy do najłatwiejszych i wymaga zaznajomienia się z parametrami sprzętu. Istotne są również Twoje oczekiwania wobec tego urządzenia. Czym więc się kierować przy zakupie drukarki do biura? Wyjaśniamy, na co warto zwrócić uwagę.

Drukarka laserowa czy atramentowa?

Odwiecznym problemem przy wyborze drukarki jest dylemat dotyczący rodzaju urządzenia. Na rynku znajdziesz zarówno wariant laserowy, jak i atramentowy. Sprzęty te różnią się między sobą ceną, a także zastosowaną technologią. Musisz jednak wiedzieć, że drukarka atramentowa nie będzie dobrym wyborem do biura. Nie jest to bowiem sprzęt, który można intensywnie użytkować. Na pewno jednak wypełni swoje zadanie w prywatnym domu. Wydrukuje zarówno dokumenty, jak i dobrej jakości obrazki. Jednak intensywne drukowanie nie wchodzi w tym przypadku w grę. Dlatego przedsiębiorcy na użytek firmowy wybierają raczej drukarki laserowe.

Koszty eksploatacji

Decyzja o rodzaju drukarki będzie miała także wpływ na koszty eksploatacji. Przy częstym drukowaniu ma to ogromne znaczenie. Modele atramentowe najczęściej generują wyższe koszty utrzymania. Wymagają bowiem tuszów, które szybciej się zużywają. Bardzo często można dopasować do nich jedynie tzw. kartridże tradycyjne. Oznacza to, że gdy skończy się czarny kolor, musisz wymienić cały tusz. Dlatego rozwiązanie laserowe będzie dużo wygodniejsze. Przed zakupem warto zorientować się, ile kosztują tusze i czy można je otrzymać od ręki.

Warto wziąć pod uwagę sprzęt poleasingowy. To duża oszczędność, jeśli dopiero zaczynasz swoją działalność. Przeglądając ofertę sklepów internetowych z tej branży, szczególnie przyjrzyj się drukarkom laserowym oferowanym w e-sklepie https://catom.pl.

Wydajność urządzenia

Przy wyborze sprzętu weź pod uwagę liczbę drukowanych dziennie stron. Oprócz tego zapoznaj się z możliwością rozbudowy zespołów roboczych. Sprawdź, czy drukarka ma opcję zwiększenia wydajności poprzez rozbudowę pamięci bądź wyposażenie w kartę sieciową Gigabit. Znaczenie może mieć również liczba drukowanych stron na minutę.

Wybór odpowiedniego urządzenia do biura warto poddać chwili namysłu. Bardzo dobrym rozwiązaniem przy zakładaniu firmy jest wybór sprzętu poleasingowego. Oszczędzasz w ten sposób pieniądze i dajesz urządzeniom nowe życie.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *