Importowanie z Chin, czyli dobry pomysł na biznes

Chiny są jednym z krajów, z których warto rozpocząć import. Chińskie produkty stają się coraz lepsze, a ich cena nie rośnie. Chcemy wam dzisiaj udowodnić, że handel z Chinami się opłaca, jednak głównym celem tego artykułu jest zwrócenie waszej uwagi na niebezpieczeństwa, jakie mogą na was czyhać. Importowanie z Chin – internet, pośrednik, a może zostać swoim importerem?

Importowanie z Chin, czyli dobry pomysł na biznes

Zacznijmy od udowodnienia, że handel z Chinami się opłaca. W Chinach znajdziemy wiele fabryk dlatego też mamy duży wybór między producentami, tym samym wybór między produktami też jest duży. Towary oferowane przez chińskie marki są tanie i nie tak jak to kiedyś bywało słabe jakościowo. Co więcej, Chiny są krajem ciągle rozwijającym się, więc na rynku chińskim znajduje się wiele towarów, których nie oferują nasi producenci, więc jeżeli chcemy wejść na rynek z czymś nowym, jednak nie mamy pojęcia czy u nas się przyjmie, a nie chcemy inwestować zbyt wielu pieniędzy, to właśnie import z Chin daje nam taką możliwość.

Jakie koszta związane są z importem z Chin?

Ne cenę importowanego towaru składają się wielkość zamówienia oraz to jak dobra i duża jest fabryka. Decydując się na import czegoś nowego na naszym rynku, możemy wydać nie więcej niż kilka tysięcy. Import z Chin to jednak nie tylko koszty związane z towarem. Chcąc rozpocząć importowanie z Chin, musimy się przygotować na koszty związane z transportem (morski jest tani i stosunkowo szybki), odprawą celną i opłatą VAT-u, jeżeli będziemy przechowywać towar w magazynie to jeszcze dochodzi nam opłata za magazyn.

import-z-chin-jest-ok

Importowanie z Chin- internet, pośrednik, a może zostać swoim importerem?

W dobie internetu importowanie z Chin może wydawać się proste, jednak uważajcie, najwięcej oszustw zdarza się właśnie w sieci i przez swoją lekkomyślność oraz nieuwagę możemy stracić wiele pieniędzy. Zdarza się, że fabryki, które znajdziemy w internecie, w rzeczywistości nie istnieją i po wpłaceniu pierwszej zaliczki znikają. Przestrzegamy także przed zostaniem swoim własnym importerem bez żadnego doświadczenia, nawet jeżeli mamy stuprocentową pewność, że firma istnieje. Chiński naród jest bardzo specyficzny i przez naszą nieuwagę możemy zostać mocno wykorzystani. Chcąc nie chcąc, każdy chce zarobić. Jeżeli jasno nie sprecyzujemy (pisemnie) warunków umowy, może dojść do wykorzystania takiej sytuacji przez kontrahenta. Jako początkujący importer powinniście wiedzieć, że rozmowy w języku angielskim to rzadkość, chiński jest językiem rozmów biznesowych.

Najbezpieczniejszą formą importowania z Chin, jest import poprzez pośrednika.

Doświadczenie, jakie posiadają firmy importowe, może bardzo ułatwić import i sprawić, że będzie on pewny i bezpieczny. Pośrednik accbiznes-chiny.com/pl od wielu lat zajmuje się importowaniem z Chin. Wyszukanie producenta nie jest problemem dla firmy, która już od dłuższego czasu zajmuje się importem. Do obowiązków firmy należy m.in. znalezienie odpowiedniego producenta, sprawdzenie jakości towarów, czy też dopilnowanie wszystkich formalności. Więcej o działaniu firmy dowiecie się na stronie.

Importowanie towarów z Chin to nie lada wyzwanie. Jednak im coś jest trudniejsze, tym większa satysfakcja, kiedy skończy się powodzeniem.

Rate this post

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *