Objazdowy salon piękności
Jest to nowa forma salonu dla kobiet. Interes innowacyjny, ale elastycznie powiązany z wymogami kobiet. Obecnie matki, żony, przyszłe mamy, bizneswomen dość często nie mają czasu na polepszenie swojego wizerunku. I tu salon mobilny jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego kobiety mają być zaniedbywany z racji wykonywania swoich obowiązków. Należy im umożliwić kontakt z kosmetyczką także, aby czuły się dowartościowane.
Forma tej działalności jest przeznaczona przede wszystkim dla kobiet, które chcą zmienić monotonię obecnej pracy. Oczywiście na początku należy także ukończyć szkoły lub kursy z wizażu, kosmetologii itp. Jest to niezbędne do prowadzenia jakiegokolwiek salonu piękności. Kapitał potrzebny do otwarcia działalności można pozyskać z funduszy unijnych, urzędu pracy, kredytu. Możliwości te wymagają napisania odpowiedniego biznes planu, który zostanie zaakceptowany. Podstawą jest stwierdzenie, że interes będzie innowacyjny oraz zapełni niszę w danej branży. W tym przypadku atutem jest mobilność oraz dojazd do kobiet niepełnosprawnych, w ciąży, młodych matek, które na zaistniałą sytuację po prostu nie korzystają z takich przyjemności. Jeśli jesteśmy bezrobotni to urząd pracy oferuje pomoc, wsparcie pomostowe. Z tych funduszy pokrywane są opłaty stałe oraz ubezpieczenie społeczne. Kapitał, który uzyskamy można zainwestować w sprzęt, kosmetyki, auto oraz profesjonalną stronę internetową. Poprzez internet stajemy się rozpoznawalni i więcej osób może skorzystać z naszych usług.
Początki nie należą do łatwych jak to w każdej branży. Najlepiej rozpocząć wśród znajomych robiąc darmowe pokazy, makijaż, manicure. W ten sposób poprzez marketing szeptany zdobywa się nowych klientów. A nasza działalność staje się coraz bardziej znana. Drugim aspektem prowadzenia tego rodzaju salonu jest zakup kosmetyków i niezbędnych produktów do prowadzenia działalności. Tego rodzaju produkty najlepiej kupować poprzez sklepy internetowe. Dokonując zbiorczych zamówień można także wynegocjować korzystne rabaty.
Branża kosmetyczna cały czas się rozwija, ale nie można samemu zaprzestać ewoluować. Trzeba być trendy i elastycznie dostosować się do rynku oraz do zmieniających się gustów klientek.
Koszty inwestycji:
- Kosmetyki i lampy: 2 tys. zł
- Wizytówki i ulotki: 200 zł
- Zakup auta
Czytelnicy szukali również:
- mobilny fryzjer biznes plan
- biznes plan mobilnej kosmetyczki
- biznes plan mobilny salon kosmetyczny
- przykładowy biznes plan dla kosmetyczki mobilnej
Sama korzystam z usług kosmetyczek. Jest to świetny relaks i odskocznia. Czuję się zadbana i przyciągam mężczyzn. Polecam drogie panie
To fakt, że mobilny salon kosmetyczny to mniejszy wydatek od gabinetu stacjonarnego, warto jednak wspomnieć, że prócz kosmetyków i lamp przydadzą się też urządzenia kosmetyczne – chociaż peeling kawitacyjny (ok. 200 zł), mała mikrodermabrazja (ok. 1000 zł), wapozon (ok. 300 zł) i darsonval (ok. 170 zł). To taka podstawa stanowiąca przepustkę do zyskownych zabiegów kosmetycznych na twarz, w większości seryjnych, zatem generujących stały dochód.