BŁĘDY W BUDOWANIU WIZERUNKU MARKI

Dla wtajemniczonych stanowi wartość nie do oszacowania. Jest tarczą i wabikiem, usprawiedliwieniem i powodem do dumy. Kto nie zna człowieka dumnego tylko dlatego, że jeździ autem określonej marki, posługuje się znanym sprzętem komputerowym, czy też nosi obuwie z konkretnego salonu? Mimo że dla laików może wydawać się jedynie symbolem, napisem lub obrazem, profesjonaliści są w stanie uczynić z marki najcenniejszy składnik majątku firmy.

Wizerunek marki, co to takiego?

 Marka przedsiębiorstwa lub osobista, to zbiór subiektywnych wrażeń związanych z ogólnie mówiąc, poczynaniami osoby bądź firmy. W pierwszej fazie markę budują opinie płynące od innych osób lub informacje czerpane z szeroko rozumianych mediów.

Pozytywny odbiór marki.

 Oczywiście kształtowanie wizerunku marki to ciężka, systematyczna praca, wymagająca stałej uwagi i ogromu kreatywności.

Korzyści płynące z prawidłowego budowania marki:

  • Wyróżnienie się na rynku;
  • Rozpoznawalność;
  • Pozytywny odbiór;
  • Chęć posiadania;
  • Wzrost zainteresowania klientów, kooperantów;
  • Zwiększenie popytu na produkt, usługę itp.

 Jednym z najistotniejszych elementów budujących wizerunek marki pod kątem rozpoznawalności, skojarzeń oraz pozytywnego wpływu na podświadomość klienta jest grafika. Przemyślane logo, zbudowane na profesjonalnym projekcie graficznym jest w stanie stać się symbolem rzeczy pożądanych, budujących styl życia oraz ogólny odbiór społeczny.

 Nie przypadkiem salony, restauracje, firmy usługowe inwestują w oprawy graficzne opakowań. Na co dzień widzimy torby papierowe opatrzone charakterystyczną symboliką, mającą na celu wzbudzić w kliencie pozytywne skojarzenie i przywiązanie do producenta oraz produktu.

Błędy w budowaniu wizerunku marki.

 Niestety, dla przedsiębiorczości, jest jeszcze spora grupa osób niezgłębiająca współczesnych form skutecznego prowadzenia działalności. Owszem, pojęcia takie jak kreowanie wizerunku, branding czy też identyfikacja wizualna są coraz powszechniej znane, lecz niewiele z tego wynika.

Zatem pierwszym błędem w budowaniu wizerunku marki jest:

  • Brak znajomości nowoczesnych technik marketingowych oraz siły ich oddziaływania.

 Już w tym momencie świadomy businessman powinien sięgnąć po narzędzia oferowane przez profesjonalistów w tej dziedzinie. Warto oprzeć się na informacjach zawartych na craft-studio.pl, by zapoznać się z najnowocześniejszymi metodami pozytywnego budowania wizerunku.

  • Powielanie już stosowanych przez innych metod kształtowania wizerunku marki.

 Skuteczne kampanie muszą budzić naturalną chęć powielenia sukcesu. Rynek konsumencki jest w tej kwestii szalenie mało wyrozumiały. Historia zna przypadki świetnie prosperujących firm, które poniosły kolosalne straty z powodu plagiatu w tej dziedzinie. Kopiarstwo z pewnością nie znajdzie uznania, w przeciwieństwie do inwencji i kreatywności.

  • Fałszywa lub źle zrozumiana oszczędność.

 Tani grafik też to zrobi, a nie najdroższy copywriter coś napisze lub wymyśli. Ani nie zrobi, ani nie wymyśli, w każdym razie niczego skutecznego. Można w ten sposób oszczędzać wiele razy, co sumarycznie urośnie do ogromnej kwoty.

Tylko pełny profesjonalizm.

 Zdecydowanie korzystniej jest zainwestować w proces budowania wizerunku marki w pełni profesjonalną usługę, bazując na fachowej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Efekty przyjdą znacznie szybciej, aniżeli ktoś by się spodziewał.

 Szukając inspiracji, tworząc własny i niepowtarzalny image businessowy, nie pozostawiajmy niczego przypadkowi. Warto skonsultować się z profesjonalistą, choćby korzystając z formularza kontaktowego.

 Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi, każdy pomysł może być na wagę złota.

Zapraszamy.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *