Innowacyjna firma w cenie

Czasy, kiedy to przedsiębiorca decydował o swoim produkcie minęły bezpowrotnie. Obecnie mamy do czynienia z zamianą ról ? klient dyktuje warunki, a zadaniem przedsiębiorcy jest dostosowanie oferty do nich. Jeśli tego nie zrobi może być pewien, że przyszłość jego firmy będzie krótka.

Czego oczekują klienci? Przede wszystkim produktów wysokiej jakości, często po rozsądnej cenie. Wyższe wymagania wynikają przede wszystkim z rozwoju świadomości klientów, zamożności, a także możliwości wyboru ? obecnie na rynku obowiązuje ogromna konkurencja, a wygrywa lepszy. Dlatego właściciele przedsiębiorstw kładą duży nacisk na to, aby ich produkty i usługi spełniały wymagane standardy.

Wysoką jakość produktów można osiągać przy wykorzystaniu różnych metod. Pomaga w tym na przykład system zarządzania jakością ISO 9001. Obecnie jeden z najchętniej wdrażanych systemów w firmie. W tym wypadku można skorzystać z usług profesjonalnych firm doradczych lub powierzyć to zadanie  pracownikowi. Firmowy pełnomocnik do spraw jakości może wdrożyć normę, a następnie zająć się jej nadzorowaniem. Osoba taka powinna posiadać fachową wiedzę, którą może nabyć na odpowiednim szkoleniu.

pelnomocnik-do-spraw-jakosci

Ale mówiąc o jakości produktów myślimy również o materiale, z jakiego jest tworzony, a także technologii wykorzystywanej do jego wykonania. Firmy nie bez przyczyny stawiają na innowacyjność i inwestują w urządzenia, które usprawniają produkcję, oferując jednocześnie doskonałe wykonanie.

Na przykład w branży meblarskiej coraz częściej wykorzystywana jest technologia 3D. Pozwala ona między innymi na bezspoinowe oklejanie całych frontów meblowych, tzn. ich powierzchni oraz wszystkich krawędzi w ramach jednego procesu produkcyjnego. Problemem nie jest już nawet oklejanie frontów o skomplikowanych kształtach geometrycznych. Technologia ta w głównej mierze wykorzystywana jest przez producentów mebli kuchennych a także ?pokojowych?. Wśród stosowanych komponentów przy tym rozwiązaniu ważne są folie, które mają lepsze parametry od popularnych laminat CPL i HPL. Maja one większą odporność na uderzenia, zadrapania i eliminują powstanie wspomnianych spoin.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *