Apteka z profesjonalnym franczyzodawcą

Apteka jest odwiedzana przez wielu z nas. Szczególnie jeśli jesteśmy chorzy. W związku z czym przepływ ludzi jest ogromny, a dla właściciela są to duże zyski ze sprzedaży. Dodatkowo nasze szanse powodzenia rosną, gdy nawiążemy współpracę ze znaną siecią franczyzową. Same sieci aptek także dzielą się na hurtownie farmaceutyczne i niezależne. Te ostatnie zajmują się bardzo agresywną polityką marketingową. Prowadzą ekspansję w mniejszych miasteczkach, a przez to stają się coraz bardziej popularne.
Propozycja kooperacji jest przeznaczona dla właścicieli istniejących aptek jak i osób, którzy nie mają żadnej. Przystąpienie do franczyzy związane jest z posiadaniem odpowiedniego kapitału oraz umiejętnością zarządzania biznesem. Z oferty skorzystać może każdy mieszkaniec Polski. Istotna jest lokalizacja naszej apteki. Miejsce jest weryfikowane indywidualnie dla każdego partnera biznesowego. Pod uwagę brane jest kilka czynników. Należą do nich odpowiednia liczba potencjalnych klientów, konkurencja pozostałych aptek, lokal o powierzchni minimum 110 m?, lokalizacja na parterze, nie może być schodów, wyjątek stanowi specjalny podjazd. Pomieszczenie powinno mieć dwa wejścia, istotne podczas dostaw towaru. Sami przedstawiciele sieci pomagają w doborze właściwego lokalu.
Potrzebny kapitał 70 tys. zł powinniśmy przeznaczyć na wyposażenie apteki. Przede wszystkim zakupić meble, specjalistyczny sprzęt (wagi, suszarnie, receptury, profesjonalną literaturę, lodówki oraz szyldy reklamowe na zewnątrz lokalu). Poza tym należy także kupić komputery, niezbędne oprogramowanie, kasy fiskalne i sejf. Towar dostarczany jest na zasadzie kredytu kupieckiego. Atutem dla franczyzobiorcy jest minimalizacja ryzyka z doborem nieodpowiedniego miejsca na lokalizacje. Następnie mamy możliwość uzyskania znacznych rabatów przy zakupie towaru, udział w akcjach promocyjnych, nadzór koordynatora, szkolenia personelu, ciekawe programy dla klientów, a także monopol na danym obszarze.

Przykładowy koszt inwestycji

  • Kapitał: 70 tys. zł
  • Comiesięczna opłata licencyjna: 1 tys. zł
  • Zwrot inwestycji po 6 miesiącach
Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • rękodzieło
  • biznes plan apteka
  • zdjęcia zwierząt
  • apteka biznes plan

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *