Rola gadżetów reklamowych

W dzisiejszych czasach każda firma musi realizować skuteczną strategię promocyjną. Współczesne realia narzucają nawet drobnym przedsiębiorcom taką konieczność, bowiem to nie tyle wytwarzanie dóbr jest dzisiaj problemem, co ich sprzedaż. Żeby znaleźć klienta na określony wyrób czy usługę, trzeba go przekonać, że to właśnie ta firma i jej produkty, a nie żadna inna, dostarczy mu wyrobów dla niego najlepszych.

Czemu służy promocja firmy?

Promocja firmy jest ważnym elementem działalności, stanowi bowiem informację o produktach czy usługach, ich zaletach czy warunkach nabycia. Niezależnie od zastosowanych sposobów i narzędzi, czy są to po prostu kubki reklamowe czy droga reklama telewizyjna, kampania marketingowa ma również na celu poinformowanie jak najszerszej rzeszy potencjalnych klientów o danej firmie i jej wytworach.

Chodzi po pierwsze o to, aby istnienie firmy na stałe utrwaliło się w pamięci dużej grupy ludzi, po drugie, aby zbudować pozytywny wizerunek określonego wytwórcy. Z uwagi na silną konkurencję w każdym segmencie rynku, bez efektywnej promocji trudno zdobyć nowych klientów i przebić się w swojej branży. Nie jest to proste i wymaga na ogół szeroko zakrojonych działań przy zastosowaniu rozmaitych metod i instrumentów, bez tego jednak trudno się dzisiaj obyć.

Reklama nie musi kosztować krocie

Współcześnie wielkie koncerny sięgają po najbardziej skuteczne, ale zarazem najdroższe metody promocji, jaka stanowią kampanie telewizyjne, radiowe czy prasowe. Reklama w środkach masowego przekazu ma z pewnością większą siłę oddziaływania, niż rozdawanie kubków reklamowych czy innych tego rodzaju gadżetów. Nie oznacza to jednak, że mniejsze czy bardzo małe firmy są z góry skazane na klęskę. Wręcz przeciwnie, okazuje się, że zwykłe kubki reklamowe, długopisy z logo, breloczki, przywieszki, kalendarze czy torby na zakupy mogą skutecznie przyciągać klientów.

Dzieje się tak dlatego, że klient mając do wyboru dwa niemal takie same produkty, bez wątpienia zdecyduje się na ten, do którego dołączony jest jakiś, nawet drobny, upominek. Ponadto często mamy do czynienia z taką sytuacją, kiedy klient oglądając na przykład produkty różnych firm, skojarzy sobie logo i nazwę, z którą kiedyś miał okazję się zetknąć i z dużym prawdopodobieństwem wybierze właśnie znaną mu firmę.

Jakie gadżety dla kogo?

Jeśli jednak wypuszczane przez określonego dostawcę promocyjne kubki reklamowe czy inne gadżety mają mieć odpowiednią siłę oddziaływania, muszą być estetyczne i starannie wykonane, a sam wybór ich rodzaju nie powinien być przypadkowy. Chodzi o to, że powinny być zróżnicowane w zależności od odbiorcy, do którego mają trafić. Nie możemy na przykład obdarowywać kubkami reklamowymi ważnych kontrahentów czy klientów VIP.  Oni muszą otrzymać droższe i bardziej wyrafinowane upominki reklamowe, a jeśli zamieszczone jest na nich logo firmy, musi być bardzo dyskretne.

Drobne gadżety natomiast znakomicie się nadają do rozdawania w trakcie targów, eventów, konferencji, szkoleń, czyli we wszystkich sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z masowym odbiorcą. Nawet te drobne przedmioty, jeżeli mają promować firmę i budować jej pozytywny wizerunek, powinny być jednak dobrej jakości i estetyczne.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Gift Design

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *