Punkt ksero – kopiowanie na zawołanie

Kserowanie notatek, dokumentów lub książek to częste zamówienia klientów. Jest to szczególnie widoczne wśród studentów. To oni głównie korzystają z usług ksero. Ludzie chcą wiele rzeczy mieć zrobione w krótkim czasie. Warto pamiętać, że branża kserograficzna związana jest ze sprawną i profesjonalną obsługą. Rozpoczynając biznes z usługami ksero można na początku zakupić jedną kserokopiarkę, wynająć niewielki lokal i pozyskiwać klientów. Podstawą jest dobra lokalizacja. Najlepiej blisko szkół, uczelni, instytucji administracyjnych. Wielkość lokalu na początku prowadzenia działalności to minimum 20 ? 30 m?. W późniejszej fazie rozwoju można zmienić na większy. Punkty ksero w dużych miastach zawsze miały klientów. Związane jest to nowymi studentami, którzy wpływają na stabilizację tej branży. Dochody związane są z sezonami. Najwięcej pracy jest w czasie zdawania egzaminów przez żaków czyli w lutym, maju, czerwcu, wrześniu oraz październiku. W okresie lata pracy jest mniej, ale niszę uzupełniają firmy.

Punkty ksero walczą o klienta różnymi sposobami. Najbardziej skuteczny to najniższa cena. Ksero kopii formatu A4 to od 8 do 35 groszy. Dla studenta to pretekst do skorzystania w usług. Z kolei firmy szukają najbliższego punktu, bo zależy im na czasie. W trakcie prowadzenia usług należy budować swoją markę, relacje z ludźmi, promować się w internecie, poprzez ulotki. W ten sposób można pozyskać nowych klientów. Szybka, sprawna i tania obsługa jest zawsze rekomendowana. Do punktu ksero zlokalizowanego w ciekawym miejscu przychodzi dziennie od 150 do 200 osób. Klienci kserują różne ilości stron, skanują dokumenty, drukują, bindują, oprawiają prace magisterskie. To tylko niektóre z możliwości. Warto w tej sytuacji zatrudniać kilka osób, które będą na stałe prawowały w punkcie. Optymalnie to 2 ? 6 osób w zależności od wielkości lokalu i klientów. Doświadczenie pracownicy to kapitał niezbędny w tej branży. Muszą znać się na zmianie formatu, jasności, przyciemniania wydruku, żeby klient był zadowolony.
Punkt ksero może także oferować inne usługi m.in. drukowanie wizytówek, wyrabianie pieczątek, wydruki folderów, reklam, kalendarzy itp. Wiąże się to z zakupem dodatkowych kopiarek czarno ? białych i kolorowych, skanera, komputera, bindownicy, termobindownicy, laminatora, a także gilotyny. Urządzenia nie są tanie, dlatego warto pomyśleć o używanym sprzęcie, aby obniżyć swoje koszty inwestycyjne. Nasz punkt się rozbudowuje dlatego artykuły papiernicze także można zakupić: długopisy, ołówki, zeszyty, płyty CD.  Jest to asortyment, który poszerza ofertę. Przy dużej ilości kserokopii nie można zapomnieć o papierze. Średnie zużycie w skali miesiąca to około 1000 ryz papieru.
Jest to biznes rozwojowy, ponieważ można otwierać swoje kolejne punkty. Jednocześnie jest możliwość przystąpienia do sieci franczyzowej.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • biznes plan punkt ksero

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *