Własna firma sprzątająca? Czemu nie!

Koszty otwarcia działalności gospodarczej nie będę duże, jeżeli planujemy wystartować z firma jednoosobową lub zatrudniającą tylko kilka osób. Klientela jest zróżnicowana, ale na pewno bardzo wymagająca. Liczy się przede wszystkim solidność, uczciwość, profesjonalizm, terminowość. A miejsce dla kolejnej firmy sprzątającej się na pewno znajdzie. Taki biznes może przynosić niezłe dochody. Warto jednak odpowiednio się przygotować. 

Na początek należy wybrać formę działalności, czy to będzie indywidualna działalność gospodarcza, czy może spółka cywilna, jawna oraz spółka z.o.o. Na rynku najpopularniejsza forma obecnie są małe firmy jednoosobowe, gdyż łatwo je założyć, bez ponoszenia dużych kosztów. Kolejny krok to zgromadzenie odpowiedniego sprzętu do pracy ( szczotki, fartuchy, rękawice, ścierki, środki czystości, maszyny piorące, odkurzające, do konserwacji podłóg ).

Na początku działalności nie ma potrzeby wynajmowania oddzielnego lokalu. Podobnie będzie z pracownikami. Można ich zatrudnić w późniejszym okresie gdy firma zacznie się rozrastać i przynosić dochody. Warto wiedzieć, że dodatkowymi kosztami będą wydatki związane z reklamą, ogłoszeniami w prasie, ulotkami. Ale reklama jest dźwignią handlu.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *