Czy solarium to dobry biznes?

Nie wiesz, gdzie zainwestować swoje pieniądze, a pragniesz otworzyć własną firmę?
Pomysł stworzenia solarium jest zazwyczaj dobry, nawet tam gdzie konkurencja jest duża, ale trzeba oferować usługi na najwyższym poziomie. Klient jest wybredny i poszukuje dobrych łózek, które dają dobre efekty opalania a przede wszystkim nie parzą skóry. Takie łózka niestety są dość drogie, to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

O klientów trzeba walczyć plakatami 'nowe lampy’, kartami stałego klienta i prezentami w dniu urodzin i promocyjnymi stawkami za minutę opalania. Dlatego jeśli planujesz założyć solarium, musisz przygotować się na dość duże wydatki, które nie zwrócą się w przeciągu roku. Jeżeli na jednym łóżku dziennie zostanie obsłużonych 10 osób (np. 1zł za minutę – średnio 10minut na osobę) to zarobek na jednym łóżku miesięcznie zamyka się w granicy 3 tyś złotych.

Jeżeli łóżek jest więcej to oczywiście koszty automatycznie szybciej się zwrócą. Oczywiście warto też pomyśleć o sprzedaży kosmetyków do opalania i po opalaniu a także warto zastanowić się nad łózkami z mgiełka, bryzą czy klimatyzacją.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *