Bowling – zbijanie kręgli dla zabawy
Rozbijanie kręgli stało się bardzo popularne także w Polsce. Jest to ciekawe spędzanie czasu z przyjaciółmi, rodziną. Jednocześnie łączy się przyjemny ruch i rozwija kontakty towarzyskie. Skoro jest wiele plusów związanych z bowlingiem to istnieje możliwość prowadzenia własnej kręgielni. Nie jest to łatwe zadanie i wymaga poświęcenia oraz wiedzy od przyszłego przedsiębiorcy. Na początku istotna jest lokalizacja, sprawdzenie konkurencji w najbliższej okolicy oraz kapitał. Inwestycja jest kosztowna, ale mając określony pomysł, plan działania oraz zaufanych współpracowników jest możliwa do zrealizowania. Lokalizacja wpływa znacząco na klientów. Należy przede wszystkim mieć na uwadze bliskość centrum miasta, szybki dojazd, rozpoznawalność miejsca np. w galerii handlowej, dostępność miejsc parkingowych. Czasami warto wynająć obiekt poza centrum handlowym. Własny obiekt ma wiele zalet m.in. łatwiej jest aranżować pomieszczenia według własnych pomysłów, elastyczny czas funkcjonowania, a także możliwość organizacji niekonwencjonalnych spotkań.
Warto pomyśleć o rozrywkach dla klientów. Nie można się tylko opierać na torach do bowlingu. Ludzie oczekujący na wolny tor chcą także miło spędzać czas. Stoły bilardowe, automaty do gier, piłkarzyki to dobry sposób na zabicie nudy. Należy także pamiętać o stworzeniu baru, serwowaniu napojów, przekąsek oraz cateringu.
Wszystko uzależnione jest od powierzchni, którą dysponujemy. Jest wiele możliwości zagospodarowania lokalu m.in. kafejka internetowa, sala konferencyjna, parkiet do tańczenia. Urozmaicona rozrywka w jednym miejscu powinna spełniać oczekiwania klientów. Wpływ na to ma ciekawa atmosfera, ludzie, profesjonalna obsługa, organizacja turniejów. Podstawą jest, aby klienci czuli się swobodnie, co przełoży się na kolejne odwiedziny.
Przykładowa inwestycja:
- zbudowanie 10 torów: 1,4 mln
- zbudowanie baru, jego zaopatrzenie 60 tys. zł
- meble: 56 tys. zł
- automaty do gier 8 sztuk: 90 tys. zł
- wystój wnętrza: 70 tys. zł
- stoły do bilarda 4 sztuki: 24 tys. zł
Suma: 1,7 mln zł
Koszty miesięczne:
- wynajem pomieszczenia 2,6 tys. m?: 180 tys. zł
- media (prąd, telefon): 4 tys. zł
- wynagrodzenia pracowników: 80 tys. zł
- konserwacja torów bowlingowych: 20 tys. zł
- wyposażenie baru: 30 tys. zł
Suma: 314 tys. zł
Przychody:
- bowling: 280 tys. zł
- automaty, bilard: 45 tys. zł
- catering, napoje: 35 tys. zł
Suma: 360 tys. zł
Dochody: 46 tys. zł
Czytelnicy szukali również:
- biznes plan kręgielnia
- kręgielnia franczyza
- kręgielnia biznes plan